Blog tematyczny

225 lat firmy Bosch Rexroth: od kuźni napędzanej wodą do pioniera zaawansowanych technologii cyfrowych.

225 lat firmy Bosch Rexroth: od kuźni napędzanej wodą do pioniera zaawansowanych technologii cyfrowych.

Firma Bosch Rexroth AG, będąca obecnie częścią Grupy Bosch, jest liderem w dziedzinie technologii i rynku technologii napędów i sterowania stosowanych przez partnerów zajmujących się inżynierią mechaniczną i instalacjami na całym świecie. Firma jest odpowiedzialna za wydajne i bezpieczne maszyny oraz za systemy różnego typu i wielkości.

Historia rozpoczęła się w 1795 roku, kiedy Georg Ludwig Rexroth uruchomił napędzaną wodą kuźnię do produkcji żelaza w górach Spessart w Niemczech. W ten sposób założył jedną z najstarszych firm technologicznych na świecie. W ciągu ostatnich 225 lat Bosch Rexroth wykorzystał możliwości, jakie daje postęp technologiczny, przekształcił je w innowacje i dostosował do nich swój model biznesowy. Producent technologii automatyzacji dla fabryk przyszłości, budowy i inżynierii zakładów oraz aplikacji mobilnych jest dobrze przygotowany do sprostania wyzwaniom cyfrowej transformacji.

Kiedy firma została założona podczas rewolucji francuskiej i na początku rewolucji przemysłowej, tego sukcesu nie można było przewidzieć. Rodzina Rexroth przeprowadziła firmę przez burzliwe czasy i kiedy przejęła odlewnię żeliwa, przeniosła siedzibę firmy do Lohr am Main w 1850 roku, gdzie pozostaje do dziś. Rexroth dokonał przełomu na targach Hannover Messe w 1954 roku, kiedy zaprezentował pierwsze produkty z nowej branży - hydrauliki. Później zaprezentowane zostały napędy elektryczne i systemy sterowania, elektronika mobilna oraz technika ruchu liniowego i montażu. W 1975 roku Rexroth stał się częścią Mannesmann AG. Po fuzji z Bosch Automationstechnik jest częścią grupy Bosch od 2001 roku.

W 2019 roku firma Bosch Rexroth zainwestowała 348 milionów euro w badania i rozwój. W październiku 2020 roku firma świętowała otwarcie drugiego budynku Centrum Klientów i Innowacji w niemieckim mieście Ulm. Tutaj wszystko kręci się wokół przyszłości - firma planuje opracowywać nowe cyfrowe pomysły biznesowe, rozwiązania systemowe i usługi oraz współpracować z partnerami przy konkretnych projektach klientów. W nowym budynku powstanie fabryka wzorców rozwiązań Przemysłu 4.0. Znajdą się tam również pomieszczenia laboratoryjne i warsztatowe, biura, sale seminaryjne i szkoleniowe oraz sala wystawiennicza. Jednocześnie Bosch Rexroth stale poszukuje atrakcyjnych nowych rynków z potencjałem wzrostu. Obecnie firma rozwija się w Afryce i w tym roku otworzyła nową siedzibę w Egipcie.

Grupa Bosch jest wiodącym światowym dostawcą technologii i usług. Zatrudnia około 400 000 pracowników na całym świecie (stan na 31 grudnia 2019 r.). Firma osiągnęła sprzedaż w wysokości 77,7 miliardów euro w 2019 roku. Jej działalność jest podzielona na cztery sektory biznesowe: rozwiązania mobilne, technologie przemysłowe, dobra konsumpcyjne oraz energia i technologie budowlane. Jako wiodący dostawca IoT, Bosch oferuje innowacyjne rozwiązania dla inteligentnych domów, Przemysłu 4.0 i połączonej mobilności. Bosch realizuje wizję mobilności, która jest zrównoważona, bezpieczna i ekscytująca. Wykorzystuje swoją wiedzę w zakresie technologii czujników, oprogramowania i usług, a także własnej chmury IoT, aby oferować swoim klientom połączone, międzydomenowe rozwiązania z jednego źródła. Strategicznym celem Grupy Bosch jest ułatwienie życia w kontakcie dzięki produktom i rozwiązaniom, które zawierają sztuczną inteligencję (AI) lub zostały opracowane lub wyprodukowane przy jej pomocy. Firma Bosch poprawia jakość życia na całym świecie dzięki innowacyjnym produktom i usługom, które wzbudzają entuzjazm. Grupa Bosch obejmuje firmę Robert Bosch GmbH i jej około 440 spółek zależnych i regionalnych w 60 krajach. Łącznie z partnerami handlowymi i serwisowymi, globalna sieć produkcji, inżynierii i sprzedaży Bosch obejmuje prawie wszystkie kraje na świecie. Podstawą przyszłego rozwoju firmy jest jej siła innowacyjna. Bosch zatrudnia około 72 600 współpracowników w badaniach i rozwoju w 126 lokalizacjach na całym świecie, a także około 30 000 inżynierów oprogramowania.

 

źródło: robotics

Podziel się tym postem

Automation Trader
IT Loft Park, ul. Browarowa 21
43-100 Tychy, Polska
Tel: +48 32 438 43 56
E-mail:
sales@automationtrader.com

VAT-EU: PL6462558521
REGON: 243655030
DUNS: 427734105

2021 © Automation Trader