Blog tematyczny

CZEGO BOI SIĘ GOOGLE? Daniel Kędzierski: Mamy już technologie rodem z Black Mirror, ale...

CZEGO BOI SIĘ GOOGLE? Daniel Kędzierski: Mamy już technologie rodem z Black Mirror, ale...

Jak wygląda świat post GPT? Czy ludzie rozumieją o jak wielkiej zmianie mówimy? Czego boi się Google? Czy dysponujemy już technologiami rodem z Black Mirror, a jeśli tak, to czy jesteśmy na nie gotowi?

- Kup online i odbierz w sklepie. Wszystko na podstawie czatu i ja uważam, że to właśnie będzie ta przestrzeń, która będzie się mocno rozwijała - komentował specjalnie dla Automation Trader znakomity specjalista od spraw nowych technologii, Daniel Kędzierski.

Rewolucja czeka u bram

Zdaniem właściciela takich firm jak FastTony i Forsant, ludzie przestaną odwiedzać sklepy internetowe, a to z kolei bardzo martwi jednego z rynkowych gigantów. - Właśnie tego przestraszył się Google - dodał Kędzierski.

- Pamiętajmy, że w Stanach Zjednoczonych Google nie jest naturalnym miejscem wyszukiwania produktów. Tym miejscem jest Amazon. I taki Amazon ma Alexe i w swoim domu mówisz do niej, by znalazła ci np. książkę. Ale czy ona jej szukała w Google? Oczywiście, że nie. Znalazła ją w Amazonię. Co więcej, zarezerwowała ją w Amazonie, kupiła ją w Amazonie i wysłała ją przez Amazon - stwierdził nasz rozmówca.

Przyszłość dopadła nas już teraz i rozwiązania, które jeszcze jakiś czas temu wydawało się być jedynie wymysłami fantastycznymi, dzisiaj już działają. - Technologia, którą dzisiaj mamy, także ta, do której ja mam dzisiaj dostęp, ona nie jest jeszcze powszechnie dostępna. Raz, że najpierw trzeba ją skomercjalizować i na niej zarobić, a dwa, że nie możemy z nią wyjść za szybko - dodał.

Jak w Black Mirror

- Mamy taki serial jak Black Mirror, który mówi o tym w jakim złym kierunku może pójść technologia. I ja już jakiś czas temu mówiłem, że technologie z Black Mirror to my już mamy, ale chcemy więcej - powiedział Kędzierski.

Fakt, że technologia jest, nie idzie jednak w parze z tym, że wszyscy i wszędzie mogą się nią posługiwać. - Technologia jest, ona istnieje, ale duże i rozsądne firmy ją blokują, żeby to jednak nie poszło w takiem kierunku jak we wspomnianym serialu. Moim zdaniem to dobre działanie, ponieważ ludzkość nie jest jeszcze na to gotowa - zakończył.

Po więcej zapraszamy na nasza kanał YouTube, gdzie możecie obejrzeć obie części wywiadu z Danielem Kędzierskim.

 

Automation Trader Spółka z o.o.
ul. Browarowa 21
43-100 Tychy, Polska
Tel: +48 799 361 559
E-mail: [email protected]

VAT-EU: PL6463009354
REGON: 527345886
DUNS: 427734105

2024 © Automation Trader