Międzynarodowy Turniej Robotyki

  Mamy zaszczyt poinformować, że we współpracy z Automation Trader - Zespół Szkół Technicznych w Rybniku, zorganizował coroczny Robotic Tournament. Tym razem do „Tygla” zawitały 332 roboty z 42 polskich i zagranicznych miast. Właściciele maszyn startowali w 15 konkurencjach:

  LineFollower - zadaniem robotów kategorii Linefollower jest przebycie wyznaczonej trasy w jak najkrótszym czasie.

  LineFollower Enhanced - zadaniem robota jest Przejechać trasę z jak najlepszym czasem. Na trasie znajdują się utrudnienia i przeszkody.

  LineFollower for lego - zadanie robota jest takie samo jak w kategorii "LineFollower", tylko robot musi być zbudowany z lego.

  LineFollower Enhanced for lego - zadanie robota jest takie samo jak w kategorii LineFollower, tylko że na trasie znajdują się przeszkody, a robot musi być zbudowany z LEGO.

  Sumo - roboty tej kategorii są jednostkami w pełni autonomicznymi, co oznacza że nie są w żaden sposób sterowane przez człowieka. Wymiary podstaw tych robotów nie mogą przekraczać 20cm x 20cm, a waga ograniczona jest do 3kg.

  MiniSumo - zasady takie same jak w sumo, ograniczenie to robot nie przekraczający wymiarów 10cm x 10cm, oraz wagi 500 gramów.

  MicroSumo - zasady takie same jak w sumo, ograniczenie to robot nie przekraczający wymiarów 50mm x 50mm, oraz wagi 100 gramów.

  NanoSumo - zasady takie same jak w sumo, ograniczenie to robot nie przekraczający wymiarów 25mm x 25mm, oraz wagi 25 gramów.

  Sumo for lego - zasady takie jak w sumo, konstrukcja robota musi opierać się na jednostce centralnej zestawu Lego Mindstorm.

  MiniSumo for lego - zasady takie jak w sumo, konstrukcja robota musi opierać się na jednostce centralnej zestawu Lego Mindstorm, ograniczenie to robot nie przekraczający wymiarów 15cm x 15cm oraz wagi 1kg

  MicroMouse - robot powinien samodzielnie znaleźć wyjście z labiryntu.

  RoboDragRace - to nic innego jak ,,robotyczna” wersja wyścigu równoległego na ¼ mili.

  RoboDragRace for lego - to nic innego jak ,,robotyczna” wersja wyścigu równoległego na ¼ mili.

  Freestyle - jest kategorią robotów, której nazwa jest całą jej definicją. Tutaj nie obowiązują ograniczenia. Jest to kategoria, w której można wykazać się robotyczną kreatywnością i pokazać przeróżne, nierzadko szalone konstrukcje.

  Podziwialiśmy nie tylko efektowne konstrukcje zmagające się w różnych konkurencjach, ale mogliśmy także dokładnie przyjrzeć się pracy ich właścicieli. Zdecydowana większość konkurencji turnieju wymagała od uczestników przywiezienia własnoręcznie skonstruowanych robotów, które mogli dowolnie modyfikować 
i programować w specjalnie do tego przygotowanych strefach serwisowych. Rywalizacja stała się także okazją do wymiany doświadczeń i zawarcia nowych znajomości.

  Celem turnieju było zainteresowanie robotyką i nowoczesnymi technologiami poprzez zaprojektowanie, zbudowanie oraz zaprogramowanie autonomicznego robota. Zawodnicy, projektując robota, wykorzystali wiedzę z zakresu mechaniki, elektryki, elektroniki
  i informatyki, a także wybrane zagadnienia z fizyki i matematyki. Warunkiem sukcesu była
  i jest solidna wiedza elektroniczna, kreatywność oraz umiejętność programowania procesorów.

  Podziel się tym postem

  Automation Trader
  IT Loft Park, ul. Browarowa 21
  43-100 Tychy, Polska
  Tel: +48 32 438 43 56
  E-mail: sales@automationtrader.com

  VAT-EU: PL6462558521
  REGON: 243655030
  DUNS: 427734105

  2020 © Automation Trader