Blog tematyczny

NORD DRIVESYSTEMS dostosowuje się do wymogów INDUSTRY 4.0

NORD DRIVESYSTEMS dostosowuje się do wymogów INDUSTRY 4.0

NORD Drivesystems to jeden z głównych światowych liderów w zakresie rozwiązań mechanicznych i elektronicznych dla motoreduktorów i przemienników częstotliwości. Pełna gama produktów Nord obejmuje reduktory o stałej prędkości, motoreduktory, przekładnie przemysłowe, napędy wektorowe AC i rozruszniki silnika do sterowania zdecentralizowanego. Firma NORD DRIVESYSTEMS stawia w swoich zakładach produkcyjnych na technologie smart. Inteligentne i połączone ze sobą sieci cyfrowe umożliwiają maksymalną elastyczność i indywidualizację podczas produkcji podzespołów elektronicznych. W celu optymalizacji procesów i zwiększenia wartości dodanej firma NORD DRIVESYSTEMS wykorzystuje i wypróbowuje procesy INDUSTRY 4.0 opierając swoje działania na zasadzie korzyści które muszą być współmierne do nakładów. 

NORD swoje zakłady produkcyjne rozbudowywał przez dziesięciolecia wraz ze swoimi instalacjami i procesami przez co stawia inne wymagania niż projekty typu greenfield, które powstają od zera i mogą od początku być budowane w sposób zgodny ze strukturami INDUSTRY 4.0. Mimo to NORD kontynuuje digitalizację i przestawia swoje zakłady produkcyjne na technologie inteligentne.

Zakłady produkcyjne NORD wykorzystują nowoczesną, zautomatyzowaną i elastyczną strukturę produkcji umożliwiającą wykonanie każdego zlecenia w identyczny sposób, niezależnie od jego wielkości. Wykonalne są nawet partie o wielkości 1 sztuki, bez konieczności większego przezbrajania. To efekt kompleksowej strategii optymalizacji procesów.

Podczas przyjęcia towarów firma NORD wykorzystuje autonomiczny system transportowy. Ten niewymagający żadnego operatora system przewozi towary z punktu przyjęcia do zautomatyzowanego magazynu małych części. Rozpoznaje on wymagane miejsce źródłowe i docelowe, samoczynnie ładuje na siebie pojemniki transportowe i wyznacza sobie drogę. Automatycznie reaguje także na ewentualne przeszkody, które napotka. Gdy skrzynie transportowe zostaną przeniesione na przenośnik taśmowy, resztę procesu realizuje się za pomocą NORDAC LINK. Do każdego towaru w momencie przyjęcia przypisywany jest kod 2D, na podstawie którego towar może być bezbłędnie obserwowany aż do momentu użycia. Kontrola możliwa jest także w drugą stronę, na podstawie numeru seryjnego urządzenia, aż do przyjęcia towaru.

NORDAC LINK to elastyczne, inteligentne dystrybutory polowe posiadające wygodny układ sterowania napędem w zdecentralizowanej instalacji, który można dowolnie skonfigurować zależnie od wymagania i zastosowania. NORDAC LINK można integrować ze wszystkimi architekturami Industry 4.0 dzięki swobodzie wyboru urządzeń peryferyjnych, takich jak cyfrowe i analogowe wejścia i wyjścia, system magistrali oraz zabezpieczenia.

Firma NORD bez przerwy stara się optymalizować procesy, aby zwiększyć ich efektywność. Napędy NORD są gotowe do podłączenia do sieci, pracują samodzielnie i odznaczają się skalowalnością pod względem zakresu funkcji i mocy, co wpisuje się w definicję INDUSTRY 4.0. Proces produkcji dorównuje ich produktom dzięki sprawnej oraz szybkiej i elastycznej produkcji. Mimo rosnących wymagań INDUSTRY 4.0 firma NORD dzięki swojej innowacyjności jest w stanie im sprostać. 

źródło: nis

Podziel się tym postem

Automation Trader
IT Loft Park, ul. Browarowa 21
43-100 Tychy, Polska
Tel: +48 32 438 43 56
E-mail:
sales@automationtrader.com

VAT-EU: PL6462558521
REGON: 243655030
DUNS: 427734105

2021 © Automation Trader