Blog tematyczny

Nowa komórka ABB do inspekcji 3D umożliwia przeprowadzanie testów kontroli jakości 10 razy szybciej.

Nowa komórka ABB do inspekcji 3D umożliwia przeprowadzanie testów kontroli jakości 10 razy szybciej.

Firma ABB przedstawiła nową technologię do inspekcji 3D, która sprawia, że ​​testy kontroli jakości są „10 razy szybsze”.

ABB twierdzi, że jego zrobotyzowana część do kontroli jakości 3D (3DQI) „potrafi wykryć defekty mniejsze niż połowa ludzkiego włosa i niedostrzegalne”.

Ogniwo „radykalnie przyspieszy produkcję, zapewniając dokładne i szybkie testy, dzięki temu metrologia będzie łatwiejsza i mniej czasochłonna”.

Skalowalny moduł kontroli jakości przyspiesza produkcję różnych sektorów: motoryzacyjnego, lotniczego, ciężkiego, maszyn i budownictwa, poprawiając jakość, produktywność i ograniczając ilość odpadów.

Moduł 3D Quality Inspection eliminuje potrzebę ręcznej kontroli, jednocześnie znacznie redukując prawdopodobieństwo wystąpienia usterek i błędów.

ABB dodaje, że kluczowe zalety ogniwa 3DQI obejmują dokładność poniżej 100 μm (mikrometrów) i elastyczność zapewnianą przez modułową budowę, umożliwiającą klientom stworzenie rozwiązania dostosowanego do ich dokładnych wymagań.

3DQI jest przeznaczone dla punktów testowania offline, a jego konstrukcja pozwala na dostosowanie lub rozbudowę.

Używając jednego optycznego czujnika światła białego 3D do przeskanowania milionów punktów 3D, w jednej chwili, można stworzyć szczegółowy model kontrolowanej części, porównywalny z rysunkiem CAD.

Czujniki mogą być przenoszone przez każdego robota o udźwigu do 20 kg. Pozwala to na niemal nieograniczoną możliwość montażu.

3DQI jest najnowszą technologią wprowadzoną przez ABB i wraz z FlexArc i FlexLoader rozwija portfolio inteligentnych rozwiązań ABB.

Tanja Vainio, dyrektor zarządzający w ABB Robotics, mówi: „Zdolność do dokładnego pomiaru i kontroli jakości ma kluczowe znaczenie dla zapewnienia, że ​​produkty osiągają spójność, są zgodne ze standardami i spełniają oczekiwania klientów”.

„Tradycyjne metody testowania są powolne i wychwytują potencjalne błędy jakościowe często zbyt późno w procesie.”

„Nasza komórka 3DQI automatyzuje ten proces, znacznie przewyższając możliwości tradycyjnej inspekcji pod względem szybkości, dokładności i powtarzalności.”

„Opracowaliśmy i pilotowaliśmy naszą technologię 3DQI w zastosowaniach motoryzacyjnych, w tym u dostawcy branży motoryzacyjnej Benteler, a rozwiązanie 3DQI zostało udowodnione, że poprawia jakość produktu, przepustowość i bezpieczeństwo, jednocześnie zwalniając wykwalifikowaną siłę roboczą do wykorzystania przy innych zadaniach”.

Rozwiązanie zapewnia „kompleksową analizę danych przetwarzaną w czasie rzeczywistym”, mówi ABB.

Wszystkie podzespoły zawarte są w ABB RobotStudio Sidio Planner Power Pack do programowania, pozwalając nowym użytkownikom przystosowanie się do rozwiązania 3DQI.

źródło:roboticsandautomationnews.com

Podziel się tym postem

Automation Trader
IT Loft Park, ul. Browarowa 21
43-100 Tychy, Polska
Tel: +48 32 438 43 56
E-mail:
sales@automationtrader.com

VAT-EU: PL6462558521
REGON: 243655030
DUNS: 427734105

2021 © Automation Trader