Outsourcing częściowy. Dostawa i magazyn.

  Outsourcing jest obecnie bardzo popularną formą współpracy. Sama zasada przekazania pewnych działań utrzymania ruchu jest dobrym rozwiązaniem, zwłaszcza w przypadku braków kadrowych. Podjęcie decyzji o przekazaniu zadań utrzymania ruchu firmie zewnętrznej wymaga jednak wieloetapowego przygotowania i podjęcia kalkulacji.

  Pierwszym krokiem do outsourcingu jest analiza własnych danych. Wykonanie odpowiedniego planu przekazywania obowiązków musi być przeprowadzone na podstawie danych dostępne w naszym zakładzie. Krokiem koniecznym, jest przeanalizowanie procesów działających w naszym przedsiębiorstwie oraz skuteczną ich segregacje. Działania podejmowane przez organ utrzymania ruchu zawsze katalogujemy za pomocą wskaźnika poziomu ryzyka. Najczęstszym błędem, jaki pojawia się w tej sytuacji, jest przekazywanie fundamentalnych procesów firmie zewnętrznej.
  Nie powinno się dopuszczać do sytuacji, w której zewnętrzna firma kontroluje cały pion utrzymania ruchu. Strategiczne czynności powinny być kontrolowane wewnętrznie. Controlling, jako podstawowa forma weryfikacji współpracy, powinna być jasno określona odpowiednimi procedurami. Awaria strategicznej maszyny i przestój winien być sytuacją niedopuszczalną w rozumieniu efektywnie działającego przedsiębiorstwa.

  Sposobem radzenia sobie z krytycznymi problemami w związku z outsourcingiem, jest wybór częściowego wsparcia firmy zewnętrznej.
  Serwis awaryjny realizujemy za pomocą własnych zasobów. Dostępność własnych specjalistów zdolnych do usunięcia awarii pozwala na unikanie wielogodzinnych przestojów lub przynajmniej tymczasowego usunięcia skutków awarii.
  Outsourcing częściowy w tej sytuacji polega jedynie na dostawie odpowiednich komponentów oraz wsparciu technicznym w ich wymianie czy naprawie. Realizowanie umowy może się odbywać w kilku opcjach. Najpopularniejszym rozwiązaniem jest współpraca dostawczo-magazynowa. W przypadku awarii strategicznej części zakład winien być zaopatrzony w podzespół zamienny. Jeśli jednak nie posiadamy zamiennika, zaufany dostawca części automatyki przemysłowej pomoże nam w sytuacji stresowej. Pierwszym krokiem jest szybka dostawa zamiennika. Taka sytuacja może wyzwolić jednak jeszcze jeden proces, polegający na naprawie lub testowaniu uszkodzonego podzespołu. Po przeprowadzeniu postępowania serwisu outsourcingowego posiadamy element działający w procesie produkcyjnym oraz naszą naprawioną część w magazynie. Korzystając z odpowiedniego wyboru części zamiennej i sprawdzonego dostawcy, możemy uzyskać dwa sprawne podzespoły mogące działać zamiennie. Bardzo często takie działania posiadają taki sam lub nieznacznie wyższy koszt niż zakup części nowej u producenta. O częściach zamiennych — używanych, naprawianych czy fabrycznie odnowionych możesz przeczytać w innych artykułach na naszym blogu.

  Podziel się tym postem

  Automation Trader
  IT Loft Park, ul. Browarowa 21
  43-100 Tychy, Polska
  Tel: +48 32 438 43 56
  E-mail: sales@automationtrader.com

  VAT-EU: PL6462558521
  REGON: 243655030
  DUNS: 427734105

  2020 © Automation Trader