Blog tematyczny

Wszystkie mity i kłamstwa na temat części po regeneracji. Automation Trader bierze je pod lupę

Wszystkie mity i kłamstwa na temat części po regeneracji. Automation Trader bierze je pod lupę

Masz problem? Linia produkcyjna w twoim zakładzie stoi, a ty czujesz na plecach nieprzyjemny oddech zbliżających się strat? W takim momencie musisz działać szybko i zdecydowanie, stawiając na rozwiązania, na które wielu spoglądałoby z niesmakiem, a przynajmniej lekką obawą.

Ta dotyczy głównie scenariusza, w którym trzeba sprowadzić komponenty spoza katalogu całkowicie nowych. Wielu przedsiębiorców słysząc o częściach lub całych urządzeniach po regeneracji, robi wielkie oczy i zastanawia się, gdzie tkwi haczyk i mylnie uważa, że może otrzymać starą i wysłużoną rzecz, która nie będzie spełniać odpowiednich standardów. Czas więc najwyższy wziąć wspomnianą regenerację pod lupę i sprawdzić, które mity z nią związane są prawdziwe, a które należy sklasyfikować jako półprawdy, a nawet kłamstwa. 

MIT NR 1: Czy regeneracja to wyłącznie wyczyszczenie używanego komponentu?

Takie postawienie sprawy nie byłoby prawdziwe. Ba, gdyby ktoś zaprezentował taką właśnie tezę, to nie znajdowałby się nawet blisko prawdy. Regeneracja jest bowiem dużo bardziej skomplikowanym procesem, który zakłada całkowite odnowienie danego komponentu czy urządzenia. W takim przypadku skala robót jakie należy wykonać jest dużo większa. Część zostaje całkowicie zregenerowana, natomiast w przypadku bardziej skomplikowanych urządzeń, nie wymienia się w nich tylko tych rzeczy, które tego wymagają. 

Tu na warsztat brana jest całość, tak by klient otrzymał urządzenie w 100 proc. sprawne, nie obawiając się o to, że w przypadku naprawienia / wymiany jednego komponentu, kolejny odmówi posłuszeństwa i cały proces trzeba będzie zaczynać od nowa, narażając się na dodatkowe koszta. A propos kosztów, warto dodać, że pomiędzy naprawą i pełną regeneracją mamy sporą różnicę cenową. Ta druga jest znacznie droższa, ale też daje zdecydowanie lepsze efekty.

Status mitu: OBALONY

***

MIT NR 2: Części / urządzenia zregenerowane są gorszej jakości?

Nic bardziej mylnego. Jeśli zaplanowałeś działalność swojego przedsiębiorstwa z odpowiednim wyprzedzeniem i przewidziałeś, że na każdym odcinku mogą stać się nieprzewidziane rzeczy, to po prostu musiałeś postawić na sprawdzonego partnera. Takiego, który swoją marką i renomą gwarantuje odpowiednią jakość usług. 

Takim partnerem jest właśnie Automation Trader. Firma daje pewność tego, że regenerowany komponent został potraktowany przez producenta tak jak część zupełnie nowa. Co więcej, w przypadku regenerowanych maszyn daje gwarancje nie tylko na naprawioną część, ale na całość urządzenia.

Status mitu: OBALONY

***

MIT NR 3: Czy zęści odnowiony to części używane?

Tu należy zwrócić uwagę na to, skąd taka regenerowana pozycja pochodzi i co to może oznaczać. Po pierwsze, należy przyjąć, że określona pula komponentów to te, które są pozyskiwane z demontażu i nie ma się co oszukiwać, to znaczący procent wszystkich części, które następnie podlegają regeneracji. Druga półka to części, które z wyprzedzeniem były magazynowane i w momencie, gdy klient ich potrzebuje, nie ma już możliwości otrzymanie ich bezpośrednio od producenta. W takiej sytuacji - szczególnie te zawierajace wrażliwe elektroniczne komponenty - są poddawane odpowiedniej regeneracji.

No i w końcu, trzecia półka, na której znajdziemy części pochodzące ze zwrotów gwarancyjnych. Są to z reguły podzespoły wciąż sprawne, którym na zasadzie odnowienia można dać nowe życie.

Status mitu: CZĘŚCIOWO POTWIERDZONY

***

MIT NR 4: Na częściach regenerowanych nie da się zaoszczędzić?

Jeśli żyjesz w strachu, że regeneracja automatycznie oznacza dużo gorszą jakość danego komponentu, to ten punkt jest dla ciebie. Nowa część zawsze jest opcją podstawową, którą rozważa się w kontekście zakupu - racja. Warto jednak mieć z tyłu głowy kilka ważnych faktów i liczb.

Po pierwsze, nie każdą część można nabyć jako nową. Wiele z nich, szczególnie w przypadku tych starszych maszyn, jest już niedostępnych w regularnej sprzedaży i wtedy pole manewru znacząco się zawęża. Po drugie, ceny produktów, które zostały poddane regeneracji mogą być niższe od tych, które są sprzedawane z etykietką „nowe” aż o 70 procent, nie ustępując w żaden sposób jakością. Na koniec argument natury ekologicznej, ponieważ kupując część regenerowaną wpływa się na mniejszą liczbę elektro-śmieci. Dla tych, którzy wyznają „zieloną” filozofię życia może mieć to bardzo ważne znaczenie. 

Status mitu: OBALONY

***

MIT NR 5: Czy kupno części po regeneracji niesie za sobą ryzyko?

Owszem, ale wyłącznie wtedy, gdy wchodzisz w relacje biznesowe z niepewnym partnerem. O to jednak trudno podejrzewać wszystkich tych, którzy poważnie traktują swoje biznesy i dokładanie prześwietlają firmy, z którymi współpracują. Dokonując takiego reaserchu w przypadku Automation Trader można bardzo szybko się przekonać, że nie ma mowy o żadnym zagrożeniu, a jedynie o pakiecie korzyści.

Zaczynając od ugruntowanej pozycji na rynku, przechodząc przez współpracę z gigantami rynku automatyki przemysłowej, a na rocznej gwarancji, która jest przyznawana na całość urządzenia, kończąc. Jeśli więc ulokujesz pieniądze u solidnego partnera, to nie tylko zyskasz pewność, ale możesz także poczynić oszczędności.

Status mitu: OBALONY

***

MIT NR 6: Dostępność podzespołów odnowionych na rynku jest mniejsza?

W tym miejscu nie można udzielić jednoznacznej odpowiedzi, ponieważ wszystko zależy od tego o jakich komponentach mowa i w jakim przedziale czasowym się poruszamy. Jeśli bowiem dane części znajdują się w normalnej sprzedaży, to nie ma większego problemu z ich zdobyciem. Schody zaczynają się w momencie, gdy jeden czy drugi komponent nie jest już dostępny u producenta. Wtedy trzeba zwracać wzrok w kierunku wiarygodnych partnerów, którzy wcześniej zmagazynowali określoną liczbę części lub są w stanie ją pozyskać z rynku wtórnego.

Dostępność podzespołów odnowionych jest więc uwarunkowana bardzo wieloma zmiennymi i dlatego na tak postawione pytanie nie można odpowiedzieć w jednoznaczny sposób.

Status mitu: CZĘŚCIOWO POTWIERDZONY

Na tych przykładach widać, że wszelkie obawy dotyczące zregenerowanych podzespołów automatyki przemysłowej są bezzasadne. Jeśli więc ktoś miał wątpliwości, to mamy nadzieję, że po przeczytaniu tego tekstu zostały one definitywnie rozwiane.

 

Automation Trader Spółka z o.o.
ul. Browarowa 21
43-100 Tychy, Polska
Tel: +48 799 361 559
E-mail: [email protected]

VAT-EU: PL6463009354
REGON: 527345886
DUNS: 427734105

2024 © Automation Trader