Automatyzacja nie tylko szansą, lecz wymogiem, zwłaszcza w obliczu pandemii.

Epidemia koronawirusa dotknęła wiele państw i sparaliżowała życie codzienne. Na koniec kwietnia liczba chorych na całym świecie wynosiła ponad 3 mln. W Polsce – ponad 12 tys.

Miliarder Bill Gates twierdzi, że gdy zagrożenie COVID-19 minie, nasz świat się zmieni. Do tych zmian możemy się jednak zaadaptować. Podczas audycji live, na platformie LinkedIn, Gates definiował "nową normalność".

Czym jest „nowa normalność” w oczach Miliardera oraz ekspertów?

Nawet jeśli pewne przyzwyczajenia wrócą, to nie na taką skalę, jak wcześniej. Jako przykład Bill Gates wskazuje podróżne służbowe. Po co wysyłać pracownika w delegacje do klienta czy na szkolenie, skoro spotkanie można zorganizować przez wideokonferencję?

Jak twierdzi twórca Microsoftu, przyszłość należeć będzie do ludzi „zaprzyjaźnionych z technologią”. Tylko takie firmy odnajdą się w definiowanej przez Gatesa „nowej rzeczywistości”. Z wystąpienia możemy odczytać jeszcze jeden ważny przekaz, odpowiednie podejście do zmian, automatyzacji i usprawnień pozwoli zdefiniować przedsiębiorców, którzy rzeczywiście są w stanie zadbać o swój biznes.

Epidemia pokazała przede wszystkim, jak łatwo mogą topnieć niektóre zasoby. Wielu z nas może już nie pamiętać widoku pustych półek w sklepach, braku papieru toaletowego, mydła czy innych produktów. Dlatego według ekspertów tym, co musi się zmienić, jest sposób produkcji oraz zapewnienie jej ciągłości.

„- Klienci, z którymi rozmawiam, zmagają się z zakłóceniami w łańcuchu dostaw na całym świecie. To sygnał alarmowy dla producentów. Obecny sposób tworzenia produktów w fabrykach z tanią siłą roboczą na drugim końcu świata się nie sprawdził. Fabryki będą musiały przenieść się bliżej i skupić na automatyzacji” – wyjaśnia Simon Mair z Uniwersytetu w Surrey dla portalu theconversation.com

Jak stać się przykładem „zmian”?

Ciężko o konkretny przepis na sukces. Wiele firm korzysta obecnie z własnych zasobów i planów, które stale modyfikuje. Produkcja na masową skalę zmienia się na naszych oczach. Obecna sytuacja może okazać się katalizatorem modernizacji oraz automatyzacji i przyspieszyć odkładane latami decyzje.

Jaki jest kierunek i co obecnie jest dobrą praktyką?

Wg danych firm zajmujących się obsługą przedsiębiorstw zauważalne są pewne nowe trendy. W ostatnich kilku latach duży nacisk stawia się na jakość produktów, szybkość dostawy i sprawdzonych dostawców automatyki przemysłowej. Globalna pandemia zmienia jednak postrzeganie problemu dostaw. Zakupy stają się bardziej przemyślanie, gdyż nie ma tu miejsca na błędy. Trend automatyzacji przedsiębiorstw jeszcze bardziej przyspiesza. Złotym środkiem wydaje się zapewnienie swojemu zakładowi ciągłości ruchu. Sprawdzony dostawca, który potrafi zapewnić podzespoły nawet w trudnych warunkach to jeden z czołowych warunków.

Podziel się tym postem

Automation Trader
IT Loft Park, ul. Browarowa 21
43-100 Tychy, Polska
Tel: +48 32 438 43 56
E-mail: sales@automationtrader.com

VAT-EU: PL6462558521
REGON: 243655030
DUNS: 427734105

2020 © Automation Trader