Co możemy zrobić w związku z pandemią?

Jak twój komputer może pomóc w walce z COVID-19? Czyli jak możesz wesprzeć walkę z wirusem za pomocą projektu Folding @ home

Ogólnoświatowa pandemia wynikająca z rozprzestrzenienia się koronawirusa zmusiła większość z nas do zmiany codziennego trybu życia. Ograniczenie kontaktów towarzyskich, praca zdalna, zamknięcie kin oraz teatrów to tylko jedne z licznych ograniczeń, z którymi musimy się zmierzyć. Czy w tej sytuacji jest szansa, w której możemy przyczynić się do walki z pandemią?Odpowiedź brzmi tak, możemy z komfortu własnego domu przyczynić się do walki z wirusem. Taką szansę stwarza nam projekt wolontariacki Folding @ home, który organizuje dziesiątki tysięcy zwykłych komputerów osobistych - takich jak Twój - w celu stworzenia cyfrowych symulacji wirusa, które rozbijają chorobę na miliony malutkich kawałków. Nie musisz mieć w domu superkomputera, Twój osobisty laptop może dołączyć do najszybszej maszyny obliczeniowej na świecie wspomagającą walkę z koronawirusem. Jak dokładnie działa Folding @ home?

Folding @ home ma na celu zrozumienie mechanizmów chorób na poziomie molekularnym, a następnie znaleść słabości, które mogą wykorzystać leki. Oprogramowanie dla komputerów z systemem Windows, Linux i MacOS pobiera małe zadanie do przetworzenia z serwerów organizacji, uruchamia obliczenia a następnie zwraca wyniki do włączenia do badań naukowych. Po zakończeniu urządzenie pobiera następne zadanie. Ma to na celu stworzenie prezentacji w postaci krótkiego filmu o zachowaniu atomów, które są częściami koronawirusa, przy czym każdy film zaczyna się od innego układu ruchów atomowych. Posiadanie tysięcy takich krótkich prezentacji pomaga badaczom Folding @ home w zrozumieniu ogólnego zachowania wirusa.
Folding @ home już od dwóch dekad zajmuje się chorobami takimi jak Alzheimer i Ebola. Pandemia spowodowana wirusem COVID-19 wzięła priorytet w działaniach, dlatego ważne jest aby w tej sytuacji okazać swoje wsparcie. Komputery na całym świecie mają mnóstwo niewykorzystanej mocy obliczeniowej. Każdy z nas korzysta z komputera określoną ilość czasu w ciągu dnia, podczas gdy w czasie wolnym od komputera, Folding @ home może prowadzić obliczenia.
Sytuacja spowodowana COVID-19 przyczyniła się do niezwykle szybkiego wzrostu w ciągu ostatnich trzech tygodni, ponad 700 000 nowych wolontariuszy dołączyło do 30 000, którzy byli już aktywni. Dlatego ważne jest, abyś i Ty pomógł w walce z pandemią. Oprogramowanie udostępnione jest na stronie Folding @ home i jest zupełnie darmowe, łatwe w instalacji oraz bezpieczne.

Podziel się tym postem

Automation Trader
IT Loft Park, ul. Browarowa 21
43-100 Tychy, Polska
Tel: +48 32 438 43 56
E-mail: sales@automationtrader.com

VAT-EU: PL6462558521
REGON: 243655030
DUNS: 427734105

2020 © Automation Trader