Jak automatyzacja może pomóc przyspieszyć dostęp do szczepionki na COVID-19

Kiedy pojawi się szczepionka Covid-19, wszyscy będziemy chcieli zdobyć ją jak najszybciej. Typowy proces opracowywania i produkcji szczepionki zależy od tego, w jaki sposób szczepionka jest tworzona, przy czym proces produkcyjny trwa od kilku dni do kilku tygodni dla jednej partii. Ponieważ koronawirus rozprzestrzenia się na całym świecie, pilna potrzeba zwiększenia skali dostępu do szczepionki jest jeszcze ważniejsza. Opóźnienia w produkcji mogą wystąpić w dowolnym momencie, od terminowego odbioru i testowania surowców, przez scharakteryzowanie substancji leczniczej, po testy jakości. Technologie automatyzacji mogą pomóc zarówno przyspieszyć proces produkcji, jak i uczynić proces bezpieczniejszym i bardziej wydajnym poprzez ograniczenie błędów ręcznych.

Narzędzia cyfrowe mogą przyspieszyć proces opracowania i produkcji szczepionki na kilka sposobów:

Cyfryzacja przepływu danych

Stworzenie szczepionki lub terapii farmaceutycznej wymaga ogromnej ilości danych. Dane te są łączone w raport, które w przeszłości były przechowywane na papierze i mogły zawierać kilkaset stron. Dziś dzięki cyfryzacji wszystkie informacje z raportów są automatycznie rejestrowane w formie elektronicznej. Elektroniczne zapisy mogą pomóc skrócić czas przechowywania szczepionek i leków przed ich wypuszczeniem. 

Sterowanie danymi w chmurze

Konfigurowanie systemu sterowania w chmurze pozwala inżynierom na całym świecie wykorzystywać wspólny system niezależnie od położenia geograficznego. Amerykańscy inżynierowie pracujący nad szczepionką mogą w szybki sposób przekazać informacje zespołowi inżynierów w Indiach. Zespół ten może pracować na dokładnie tym samym systemie i przekazać go innemu zespołowi inżynieryjnemu w Europie, a następnie przekazać go z powrotem do USA. Ponadto wiele zespołów może jednocześnie budować różne części systemu, co dodatkowo skraca czas potrzebny na zbudowanie systemu oraz utrzymuje tempo pracy.

Optymalizacja procesów użytkownika

Zespoły ds. Marketingu i technologii obserwowały operatorów, którzy zmagali się z uruchomieniem procesów w istniejących systemach kontroli. Zdobyte informacje pozwoliły na stworzenie zaktualizowanej wizualizacji instrukcji, które są bardziej intuicyjne dla operatora dające wgląd nie tylko na krok w którym obecnie operator się znajduję ale również cyfrowo umożliwia wgląd w nadchodzące instrukcje. Przykładem tutaj może być operacja która planowo trwa 45 minut przekroczy ten czas, operator jest powiadamiany o podjęciu działań naprawczych. Tradycyjne systemy nie wskazują operatorowi, jak długo trwa operacja, ani nie wskazują, że konieczne jest podjęcie działań naprawczych. Daje to operatorowi czas na wykonanie innych zadań, takich jak pobranie próbki i przekazanie jej do laboratorium, przygotowanie składnika, który należy dodać później itp. Umożliwia to działanie z maksymalną wydajnością niemal od początku procesu. 

źródło: roboticsandautomationnews

Podziel się tym postem

Automation Trader
IT Loft Park, ul. Browarowa 21
43-100 Tychy, Polska
Tel: +48 32 438 43 56
E-mail: sales@automationtrader.com

VAT-EU: PL6462558521
REGON: 243655030
DUNS: 427734105

2020 © Automation Trader