Newsy

Mitsubishi Electric wprowadza na rynek MOSFET 1200V SiC z serii N

Mitsubishi Electric wprowadza na rynek MOSFET 1200V SiC z serii N

Dnia 16 czerwca 2020 Mitsubishi Electric corporation ogłosiło wprowadzenie na rynek swojej serii N 1200 V SiC-MOSFET (półprzewodnikowy tranzystor polowy z węglika krzemu i metalu) charakteryzujący się niskimi stratami mocy i wysoką tolerancją do samodzielnego włączenia. Nowa seria pomoże zmniejszyć zużycie energii i zminiaturyzować systemy zasilania wymagające konwersji wysokiego napięcia, takie jak pokładowe ładowarki pojazdów elektrycznych (EV), systemy fotowoltaiczne i inne.

Mitsubishi Electric zaprezentuje swoją nową serię N 1200V SiC-MOSFET na głównych targach, w tym PCIM Asia 2020 w Szanghaju w Chinach od 16 do 18 listopada.

Nowa seria posiada następujące cechy:

1) Zmniejszone zużycie energii i miniaturyzacja systemów zasilania

- Technologia dopingowa tranzystorów polowych połączeniowych (JFET) zmniejsza zarówno straty przy przełączaniu, jak i rezystancję włączenia, osiągając wiodący w branży współczynnik dobroci (FOM - wskaźnik wydajności MOSFET mocy, obliczony przez pomnożenie rezystancji załączenia przez ładunek drenu bramki) wynoszący 1450 mΩ · nC. Zużycie energii w systemach zasilania jest mniejsze o około 85% w porównaniu z konwencjonalnymi Si-IGBT.

- Zmniejszając dublowanie pojemności rozproszonej między bramką a drenem istniejącej w strukturze MOSFET (Crss), tolerancja samoczynnego włączania poprawia się 14 razy w porównaniu z produktami konkurencji. W ten sposób można zrealizować szybką operację przełączania i pomaga zmniejszyć straty przełączania.

- Zmniejszone straty mocy przełączania umożliwiają zmniejszenie rozmiarów i uproszczenie systemów chłodzenia, a także zmniejszenie rozmiarów elementów peryferyjnych, takich jak reaktor, poprzez napędzanie półprzewodnika mocy wyższą częstotliwością nośną (częstotliwość, określająca czas włączenia / wyłączenia elementu przełączającego w obwodzie falownika), pomagając w ten sposób zmniejszyć koszt i rozmiar ogólnego źródła zasilania systemu.

2) Sześć modeli do różnych zastosowań, w tym modele zgodne z AEC-Q101

- Gama produktów obejmuje modele, które spełniają standardy Automotive Electronics Council AEC-Q101. Dlatego układy SiC-MOSFET z serii N mogą być używane nie tylko w zastosowaniach przemysłowych, takich jak systemy fotowoltaiczne, ale mogą być również używane w pokładowych ładowarkach pojazdów elektrycznych.

źródło: mitsubishielectric

Podziel się tym postem

Automation Trader
IT Loft Park, ul. Browarowa 21
43-100 Tychy, Polska
Tel: +48 32 438 43 56
E-mail:
sales@automationtrader.com

VAT-EU: PL6462558521
REGON: 243655030
DUNS: 427734105

2021 © Automation Trader