Mitsubishi wprowadza na rynek „najmniejszy, najbardziej kompaktowy” programowalny sterownik logiczny

  Mitsubishi Electric wypuściło najmniejszy i najmocniejszy kompaktowy kontroler programowalny Premium Micro PLC z serii FX5UC. Firma jest przekonana, że niewielki rozmiar nowego sterownika PLC ma pomóc konstruktorom i producentom maszyn pakować „coraz więcej funkcji na mniejszej przestrzeni”, zapewniając jednocześnie dostęp do sieci i łączności z siecią, których wymagają najnowsze inteligentne aplikacje fabryczne.

  Mitsubishi electric wprowadziła na rynek swoją pierwszą serię mikrosterowników ponad 35 lat temu. Była to rodzina sterowników programowalnych FX, serii MELSEC-F.

  Sterownik PLC Mitsubishi mimo małego rozmiaru mieści w sobie ten sam wydajny procesor co model premium Mitsubishi Electric FX5U w produkcie tak małym jak mikro FX3S. Urządzenie posiada również dużą pamięć wynoszącą    64 000 kroków a także szybkość wykonawczą 34 ns. Skutkuje to szybkimi reakcjami maszyny i zwiększoną produktywnością. Ponadto sterownik FX5UC może wykonywać funkcje pozycjonowania i zaawansowane funkcje sterowania ruchem dla maksymalnie czterech osi, bez konieczności stosowania dedykowanych kontrolerów.

  Dodatkowe wbudowane funkcje obejmują narzędzia zapobiegające kradzieży danych lub manipulacjom (uwierzytelnianie za pomocą klucza bezpieczeństwa) jednocześnie umożliwiając operatorom bezpieczny dostęp do stanu systemu przez Internet oraz rejestrowanie danych poprzez interakcję z wbudowanymi funkcjami.

  Moduł CPU dzięki swojemu niewielkiemu rozmiarowi mieści się w mniejszych przestrzeniach, zwalniając cenne miejsce na maszynie lub powierzchni produkcyjnej zajmowane zwykle przez większe panele sterowania. Funkcje takie jak wbudowanie wejścia przekaźnikowe i tranzystorowe również przyczyniają się do oszczędności miejsca pozwalając unikać konieczności instalowania dodatkowych listew zaciskowych w wielu aplikacjach. 

  źródło: roboticsandautomationnews, mitsubishi-electric-eshop

  Podziel się tym postem

  Automation Trader
  IT Loft Park, ul. Browarowa 21
  43-100 Tychy, Polska
  Tel: +48 32 438 43 56
  E-mail: sales@automationtrader.com

  VAT-EU: PL6462558521
  REGON: 243655030
  DUNS: 427734105

  2020 © Automation Trader