Newsy

NORD wprowadza silniki synchroniczne IE5+

NORD wprowadza silniki synchroniczne IE5+

Firma NORD ogłosiła wypuszczenie nowych, wydajnych silników. Nowe silniki synchroniczne IE5 + z magnesami trwałymi są wyjątkowo energooszczędne i kompaktowe, a ich gładkie powierzchnie sprawiają, że są idealnym wyborem do pracy w trudnych i wymagających środowiskach.

Istniejąca generacja silników NORD IE3 i IE4 już teraz oferuje imponującą wydajność, ale nowa technologia IE5 + idzie o krok dalej, zapewniając jeszcze większą wydajność przy niskich prędkościach i częściowym obciążeniu, co skutkuje dodatkową redukcją kosztów operacyjnych. Silniki IE5 + są niezwykle wszechstronne i mogą być używane w szerokim zakresie zastosowań, w tym w przemyśle żywności oraz napojów, intralogistyce, obsłudze bagażu na lotniskach oraz w przemyśle pocztowym i paczkowym. 

Silniki NORD IE5 + zapewniają moc w zakresie od 0,5 do 1,5 KM, moment obrotowy w zakresie od 14,2 do 42,5 lb-in. I prędkości od 0 do 2100 obr / min, a wszystko to w jednej ramie silnika. Seria IE5 + w pełni wykorzystuje koncepcję modułową NORD w celu zmniejszenia odchyleń w systemie. Pomaga to operatorom obniżyć całkowity koszt posiadania (TCO) dzięki zmniejszeniu zapasów części zamiennych i zminimalizowania kosztów administracyjnych, a także skonfigurowaniu odchudzonych procesów produkcyjnych, logistycznych, magazynowych i serwisowych. 

Silniki NORD IE5 + są wykonane z litego stopu aluminium i mogą ważyć zaledwie 7 kg w porównaniu z dużo cięższymi jednostkami ze stali nierdzewnej o tej samej wielkości. To, wraz z łącznymi długościami zaczynającymi się od zaledwie 23 cm, znacznie ułatwia uruchomienie i serwisowanie, nawet w ciasnych przestrzeniach.

Silniki IE5 + firmy NORD są dostępne z różnymi opcjami ochrony powierzchni, w tym z farbami o wysokiej zawartości części stałych do podstawowego użytku wewnętrznego oraz farbami do trudnych warunków zastosowań zewnętrznych. W przypadku trudniejszych lub wymagających warunków środowiskowych dostępne są motoreduktory IE5 + z opatentowaną przez firmę NORD uszczelnioną konwersją powierzchni nsd tupH, która umożliwia uzyskanie powłoki o stopniu ochrony IP69K. Wszystkie elementy obudowy są obrabiane powierzchniowo, aby zapobiec korozji, wraz z wałem i osprzętem ze stali nierdzewnej, aby umożliwić jednostkom NORD dłuższą żywotność, nawet w ekstremalnych warunkach.

źródło: powertransmission

Podziel się tym postem

Automation Trader
IT Loft Park, ul. Browarowa 21
43-100 Tychy, Polska
Tel: +48 32 438 43 56
E-mail:
sales@automationtrader.com

VAT-EU: PL6462558521
REGON: 243655030
DUNS: 427734105

2021 © Automation Trader