Newsy

Nowe, ulepszone modułowe enkodery kątowe Heidenhain

Nowe, ulepszone modułowe enkodery kątowe Heidenhain

Heidenhain ogłasza kilka znaczących ulepszeń technicznych do już udanej serii przetworników kątowych ERA 4000, dodając w ten sposób zwiększoną niezawodność oraz funkcjonalność. Te bezłożyskowe enkodery są szeroko stosowane w maszynach obejmując przemysł metrologiczny, obrabiarkowy, półprzewodnikowy i robotyczny. Dzięki tym ulepszeniom nowa seria ERA 4000 wyróżnia się dokładnością, łatwością obsługi oraz jest dokładnie kompatybilna mechanicznie z poprzednimi modelami.

Enkodery kątowe ERA 4000 firmy Heidenhain składają się ze stalowego bębna o różnych średnicach z podziałką 20-, 40- lub 80- mikronową na średnicy zewnętrznej oraz modułu skanującego odczytującego podziałkę. Jako system przyrostowy dostępne są znaczniki referencyjne z zakodowaną odległością.

Największym ulepszeniem tych enkoderów jest dodanie Heidenhain Signal Processing do jednostek skanujących. Ta funkcja to dodatkowy obwód, w którym dioda LED jest sterowana dynamicznie, a jednostka skanująca „uczy się” jakości sygnału wracającego z bębna, a następnie dostosowuje intensywność diody LED w następnym okresie sygnału. HSP działa w sposób analogowy i zwiększa możliwości szybkości systemu enkodera do skanowania 1 MHz, co oznacza wzrost o 285%.

HSP działa również pomimo zanieczyszczeń na bębnie, takich jak odciski palców, kurz i kropelki cieczy, bez wzmacniania szumów elektrycznych, jak to często robią inne enkodery, które są bardziej wrażliwe na tego typu zanieczyszczenia. Rezultatem jest zwiększona niezawodność, która skutkuje krótszymi przestojami maszyn.

źródło: IEN

Podziel się tym postem

Automation Trader
IT Loft Park, ul. Browarowa 21
43-100 Tychy, Polska
Tel: +48 32 438 43 56
E-mail:
sales@automationtrader.com

VAT-EU: PL6462558521
REGON: 243655030
DUNS: 427734105

2021 © Automation Trader