Newsy

Ofensywa Schneider Electric

Ofensywa Schneider Electric

Firma Schneider Electric nie ustaje w staraniach dotyczących swojej ofensywy transformacyjnej. Najlepszym tego dowodem jest podpisanie umowy dotyczącej budowy nowej fabryki, która będzie mieścić się w węgierskim Dunavesce.

Wspomniana fabryka nie będzie zwykłym zakładem pracy jakich wiele. W przypadku Schneinder Electric mówimy bowiem o bardzo mocnym nacisku na transformację na niemal każdym etapie produkcji i dokładnie tak samo będzie w tym przypadku.

Perła w koronie

Dunavesce będzie już 36. inteligentną fabryką firmy na terenie Europy i już za kilkanaście miesięcy ma się stać jedną z pereł w koronie Schneidera. W tym konkretnym przypadku mowa o zakładzie, który będzie produkować bardzo specjalistyczny sprzęt jakim są rozdzielnice pierwotne i wtórne, a także cały szereg komponentów niskiego napięcia.

Cała inwestycja ma kosztować około 40 milionów euro i będzie to już piąty zakład Schneider Electric na terenie Węgier. Lokalizacja nowej fabryki nie jest przypadkowa, ponieważ to właśnie Budapeszt jest dzisiaj jednym z najważniejszych partnerów firmy, a w całym kraju pod firmą pracuje ponad 2000 osób.

Zerowa emisja

Ciekawostką przy okazji budowy nowego zakładu jest to, że będzie on w całości zasilany przez energię geotermalną i fotowoltaiczną. Dzięki temu Schneider Electric chciałby już w 2024 roku uzyskać pełną neutralność w kontekście emisji dwutlenku węgla.

Wspomniana „inteligencja” fabryki ma się przejawiać nie tylko w tym, co będzie w niej produkowane, ale także - a może przede wszystkim - w tym jakie warunki pracy będzie gwarantować swojej liczącej ponad pół tysiąca osób załodze.

Specjalne systemy, które pozwolą na oszczędność energii praktycznie w każdym pomieszczeniu i na każdym etapie działalności, śluzy, dzięki którym do minimum zmniejszy się utrata ciepła czy w końcu wykorzystywanie wody deszczowej w sanitariatach i do opieki nad roślinami - to zaledwie czubek góry lodowej przy okazji nowoczesnych rozwiązań, które zaproponuje Schneider.

Jeśli więc ktoś się zastanawiał jako ofensywa dotycząca transformacji produkcji i wdrażania nowoczesnych rozwiązań może wygląda w praktyce, to Schneider pokazuje dość dobitnie jak to się robi.

Podziel się tym postem

Automation Trader
IT Loft Park, ul. Browarowa 21
43-100 Tychy, Polska
Tel: +48 32 438 43 56
E-mail:
[email protected]

VAT-EU: PL6462558521
REGON: 243655030
DUNS: 427734105

2023 © Automation Trader