Omron otworzył nowe centrum automatyzacji w Tokio

  Gigant automatyki przemysłowej Omron otworzył nowe centrum automatyki w Shinagawa w Tokio. Obiekt nosi nazwę „ATC” i jest przeznaczony dla klientów współpracujących z firmą Omron w celu znalezienia rozwiązań problemów związanych z produkcją. Jest to to 37 centrum technologii automatyzacji fabryk firmy Omron które pozwala klientom na doświadczanie i testowanie najnowocześniejszej automatyzacji fabryki, która integruje sztuczne inteligencje, internet przedmiotów, robotykę i inne najnowocześniejsze technologie.

  ATC-Tokyo umożliwia klientom obserwację rozwoju produkcji innowacyjnej automatyzacji oraz unikatowej koncepcji innowacji firmy Omron która ułatwia rozwiązywanie problemów producentów z całego świata. Klienci również mają okazję przetestować wiele spersonalizowanych rozwiązań problemów napotkanych w halach produkcyjnych z wykorzystaniem innowacyjnych technologii i aplikacji stworzonym dzięki optymalnej kombinacji ponad 200 000 różnych rodzajów urządzeń sterujących Omrona. W placówce znajduje się sala seminaryjna w której klienci mogą skorzystać ze szkoleń technicznych które pozwolą im zdobyć wiedzę potrzebną do wprowadzenia wybranych urządzeń.

  W pobliżu ATC-Tokyo znajduje się Automation Center Tokyo POC Lab (POC-Tokyo) w którym klienci mają szansę przeprowadzenia testów demonstracyjnych w symulowanym środowisku użytkowania dzięki którym będą w stanie zweryfikować procesy z wykorzystaniem różnych robotów takich jak roboty współpracujące i roboty mobilne. 

  Omron podejmuje się współpracy ze swoimi klientami w celu opracowania innowacyjnych rozwiązań problemów związanych z produkcją oraz chce pomóc odnowić sposób produkcji, rozwiązać problemy społeczne i wzbogacić życie ludzi na całym świecie. 

  Najlepszym przykładem takich działań firmy Omron jest tworzenie tego typu placówek. Warto również tutaj wspomnieć o Centrum Innowacji Omrona które odgrywa istotną rolę w programie partnerskim firmy Omron. Integratorzy systemów i producenci maszyn mogą korzystać z laboratorium oraz wiedzy eksperckiej inżynierów Omron w celu opracowywania założeń prowadzonych projektów, przygotowywania projektów proof of concept, a także prowadzenia własnych testów i badań. W Europie znajduje się 8 takich placówek w tym najbliższe ulokowane jest w Polsce w mieście Tychy. 

  źródło: roboticsandautomationnews, polskiprzemysl

  Podziel się tym postem

  Automation Trader
  IT Loft Park, ul. Browarowa 21
  43-100 Tychy, Polska
  Tel: +48 32 438 43 56
  E-mail: sales@automationtrader.com

  VAT-EU: PL6462558521
  REGON: 243655030
  DUNS: 427734105

  2020 © Automation Trader