Robotyka to jeden z najpopularniejszych sektorów inwestycyjnych dekady, mówi raport Silicon Valley Bank

Według nowego raportu Silicon Valley Bank przedsiębiorcy zainwestowali więcej w robotykę niż wszystkie inne sektory łącznie.

W raporcie zatytułowanym The Future of Robotics, zdaniem SVB inwestycje w robotykę znacznie wyprzedziły finansowo resztę przedsięwzięć, czyniąc robotykę jednym z najpopularniejszych sektorów dekady.  Dane raportu wskazują, że finansowanie kapitału podwyższonego ryzyka stanowiło 55 procent całego finansowania przedsięwzięcia.

Według SVB inwestycje w firmy produkujące roboty lub związany z nimi sprzęt osiągnęły szczyt w ostatnim cyklu koniunkturalnym, który przekroczył 2 miliardy dolarów w pierwszym kwartale 2019 r.

Blisko początku roku 2018 wzrost transakcji utknął w martwym punkcie podczas gdy zainwestowane dolary nadal rosły. To sugeruje, że liderzy kategorii zaczynają być ustanawiani.

Austin Badger, dyrektor pionierskiej praktyki technologicznej w SVB twierdzi , że ekosystem coraz bardziej świadomych i połączonych ze sobą maszyn - często określany jako Industry 4.0 - prowadzi do gwałtownego wzrostu globalnej produkcji. Zawdzięczać to będziemy w głównej mierze robotom autonomicznym.  Zbudowanym przez duże międzynarodowe koncerny, a coraz częściej przez innowacyjne firmy wspierane przez VC, roboty te stały się już ugruntowanymi uczestnikami wielu dziedzin gospodarki, od linii montażowych po gospodarstwa i restauracje.

Badger dodał również, że naszym zdaniem społeczne implikacje tego przemysłu (automatyzacji) będą ogromne i będą wymagały ciągłego badania przez osoby napędzające tę technologię.

Podziel się tym postem

Automation Trader
IT Loft Park, ul. Browarowa 21
43-100 Tychy, Polska
Tel: +48 32 438 43 56
E-mail: sales@automationtrader.com

VAT-EU: PL6462558521
REGON: 243655030
DUNS: 427734105

2020 © Automation Trader