Rozwój narzędzi robotów współpracujących przy kooperacji uczelni Finger Lakes oraz New Scale Robotics

  Finger Lakes Community College został nagrodzony przez FuzeHub Innovation Found dotacją produkcyjną w wysokości $50,000 na rzecz wsparcia współpracy z New Scale Robotics, przyspieszając rozwój precyzyjnych narzędzi do pomiaru oraz chwytania dla szerokiej gamy robotów współpracujących.

  New Scale będzie współpracować z Dr Samem Samantą, kierownikiem programu Instrumentation and Controls w FLCC, oraz jego studentami w celu opracowania Smart Platform, która rozszerzy kompatybilność narzędzi plug-and-play firmy New Scale Robotics na wiele dodatkowych marek cobota.

  Nowy cobot zostanie zakupiony i umieszczony w FLCC w ramach dotacji produkcyjnej.

  Dr Samanta będzie działać jako konsultant w projekcie rozwoju Smart Platform i może wykorzystać cobota do nauczania studentów, demonstracji aplikacji cobota i rozwiązywania problemów pojawiających się podczas projektowania.

  FuzeHub jest to centrum Programu Partnerskiego Rozszerzenia Produkcji w stanie Nowy York, wspieranym przez Dział Nauki, Technologii i Innowacji Empire State Development.

  Jest to organizacja non-profit zapewniająca małym i średnim producentom dostęp wraz z przewodnictwem do rozległej sieci ekspertów branżowych, programów i zasobów w celu rozwiązania problemów związanych z rozwojem biznesu. Dotacje produkcyjne z funduszu są dostępne dla organizacji non-profit w stanie Nowy York, które proponują innowacyjne projekty, które zostaną podjęte z małymi i średnimi producentami lub firmami na wczesnym etapie, realizując projekty związane z sektorem produkcyjnym.

  Fundusz innowacji ma pobudzać rozwój technologii i komercjalizację w całym stanie Nowy Jork.

  źródło:roboticsandautomationnews

  Podziel się tym postem

  Automation Trader
  IT Loft Park, ul. Browarowa 21
  43-100 Tychy, Polska
  Tel: +48 32 438 43 56
  E-mail: sales@automationtrader.com

  VAT-EU: PL6462558521
  REGON: 243655030
  DUNS: 427734105

  2020 © Automation Trader