Rynek inteligentnych fabryk może wzrosnąć nawet do 155 miliardów dolarów do 2025 roku.

  Obecna wartość rynku inteligentnych fabryk wynosi 75 mld USD (dane z 2018 roku) . Nowy raport badawczy Global Market Insight przedstawia że wartość tego rynku ma wzrosnąć do 155 mld USD do 2025 roku.

  Rosnące zastosowanie technologii napędza rozwój rynku inteligentnych fabryk, powoduje to wzrost popytu na inteligentne rozwiązania przemysłowe mające na celu obniżenie kosztów operacyjnych oraz kosztów pracy. Solidny sektor motoryzacyjny i elektroniczny w krajach azjatyckich oraz duży nacisk na integrację zautomatyzowanych technologii dzięki wspierającym politykom rządowym stworzą więcej możliwości rozwoju branży.

  Cyfrowo zaawansowane fabryki produkują roboty przemysłowe, które zastępują ludzkich robotników w kilku operacjach za pomocą technologii ewolucyjnych, takich jak duże zbiory danych, sztuczna inteligencja czy analityka. Roboty przemysłowe zyskują popularność nad pracą ludzi na rynku inteligentnych fabryk ze względu na ich zdolność do zwiększania wydajności i eliminowania błędów ludzkich.

  Co więcej, roboty współpracujące zostały zaprojektowane z wieloma zaawansowanymi czujnikami i oprogramowaniem, umożliwiając im bezpieczną i efektywną pracę z ludźmi.
  Inteligentne fabryki są zintegrowane z różnymi zaawansowanymi rozwiązaniami, takimi jak przetwarzanie w chmurze, AI, IoT, drukowanie 3D i różne technologie automatyzacji. Globalne firmy motoryzacyjne dokonują dużych inwestycji w te technologie w celu zwiększenia wydajności swoich zakładów produkcyjnych i magazynowych.

  Głównym czynnikiem hamującym rynek są problemy związane z danymi i bezpieczeństwem, które występują z powodu dużej zależności od technologii i integracji danych. Inteligentne systemy produkcji i łańcucha dostaw są połączone z funkcjami danych, które mogą być narażone na różne cyberataki. W rezultacie cyberbezpieczeństwo i ochrona danych stanowią problem w tych inteligentnych jednostkach produkcyjnych.

  Główni producenci działający na rynku inteligentnych fabryk to ABB, Honeywell International, Bosch, General Electric, Emerson Electric, Siemens, Schneider Electric i Rockwell Automation.
  Producenci ci stosują różne strategie ekspansji biznesowej, takie jak fuzje i przejęcia, premiery produktów oraz współpracę i umowy dotyczące wprowadzania nowych rozwiązań związanych z produkcją.

  Przemysł inteligentnych fabryk jest rozdrobniony ze względu na obecność kilku dużych firm dostarczających różne urządzenia, oprogramowanie i komponenty usługowe związane z automatyzacją fabryk. Przemysł obejmuje kilku producentów działających na poziomie globalnym i współpracujących z innymi dostawcami technologii w celu opracowania konkretnych rozwiązań przemysłowych. Ponadto ze względu na zapotrzebowanie na zautomatyzowane opcje w zakładach produkcyjnych firmy rynkowe opracowują wysoce wydajne rozwiązania automatyki przemysłowej. W branży obserwuje się ogromne inwestycje ze strony rządowych i prywatnych firm na rzecz promowania wykorzystania technologii Przemysłu 4.0, które pomagają producentom w uzyskiwaniu korzyści w zakresie wydajności.

  źródło: roboticsandautomationnews, gminsights

  Podziel się tym postem

  Automation Trader
  IT Loft Park, ul. Browarowa 21
  43-100 Tychy, Polska
  Tel: +48 32 438 43 56
  E-mail: sales@automationtrader.com

  VAT-EU: PL6462558521
  REGON: 243655030
  DUNS: 427734105

  2020 © Automation Trader