Warsaw Industry Week 2019

  Warsaw Industry Week to najszybciej rozwijające się targi przemysłowe w Polsce. Jest to wydarzenie skupiające się na innowacyjnych rozwiązaniach przemysłowych organizowane corocznie od 2016 roku w warszawskim Ptak Warsaw Expo. Każdego roku zgromadza wszystkie branże związane z sektorem inżynierii mechanicznej. Jest to również doskonała okazja do promowania własnego biznesu, zdobycia kontaktów handlowych oraz budowania długotrwałych relacji. Tegoroczna edycja targów odbyła się 13-15 listopada, w której wzięło udział blisko 400 wystawców.

  Wystawcy mieli okazję do zaprezentowania swoich rozwiązań dla przemysłu w następujących strefach tematycznych:

  Obróbka metali - zaprezentowane zostały maszyny oraz urządzenia i technologie do obróbki metali, technologiczne oprzyrządowanie obrabiarek, podzespoły, serwis, kontrola jakości, technika oraz urządzenia kontrolno-pomiarowe, maszyny oraz obrabiarki CNC

  Lakiernictwo - zostały przedstawione instalacje i systemy do lakierowania na mokro oraz do powlekania proszkowego, technologie coli coating, pistolety proszkowe, mieszanki koloryzujące, lakiery ciekłe i proszkowe. Przedstawiona została również technologia oczyszczania, suszenia, utwardzania oraz obróbka wstępna.

  Robotyka i automatyka - odbyła się prezentacja rozwiązań z szeroko pojętej tematyki automatyzacji
  międzyinnymi roboty: przemysłowe, przegubowe, równoległe oraz technologie montażu, obsługi, napędów i sterowania.

  Narzędzia - przedstawione zostały urządzenia i materiały do inżynierii oraz wyposażenie zakładów takie jak: narzędzia do obróbki metali, materiały, siłowniki, środki smarujące, urządzenia służące do kontroli i pomiarów a także technologiczne oprzyrządowanie.

  Na targach również prezentowane były nowoczesne technologie poświęcone programowaniu oraz drukowi 3D, hydraulice i pneumatyce, a także leserom 4.0.

  Podczas targów uczestnicy mieli okazję skorzystać z programu Hosted Buyers, jest to kompleksowy program organizacji matchmakingowych który daje możliwość nawiązania bezpośrednich kontaktów z potencjalnymi partnerami biznesowymi również poza granicami kraju.

  Główna konferencja poświęcona była tematowi „Instrumenty Przemysłu 4.0”. Konferencja ta skierowana była głównie do małych oraz średnich zakładów produkcyjnych wykazującymi zainteresowanie możliwością wprowadzenia rozwiązań z zakresu przemysłu 4.0 do swojej organizacji. Zaprezentowane zostały przykłady wdrożeń do zakładów wraz z przedstawieniem możliwości jakie dało zastosowanie robotów mobilnych. Omówione zostały również trudności które można napotkać w wdrażaniu tego procesu. Uczestnicy mieli okazję do poznania wyzwań jakie prowadzi ze sobą ten proces w nadchodzących latach a także rolę oraz sytuację człowieka w fabryce 4.0. 

   

  źródło:industryweek, magazynprzemyslowy, warsawexpo

  Podziel się tym postem

  Automation Trader
  IT Loft Park, ul. Browarowa 21
  43-100 Tychy, Polska
  Tel: +48 32 438 43 56
  E-mail: sales@automationtrader.com

  VAT-EU: PL6462558521
  REGON: 243655030
  DUNS: 427734105

  2020 © Automation Trader