Zwycięzcy Sprint Robotics Awards 2019

  Sprint Robotic jest to konferencja skupiająca się na zastosowaniu robotyki do kontroli, konserwacji, napraw i czyszczenia w następujących segmentach przemysłu:

  • Petrochemiczny
  • Infrastruktura cywilna i publiczna
  • Energia 
  • Lotnictwo

  Program konferencji obejmuje główne prezentacje, sesje panelowe i wystawy światowych dostawców technologii i usług.

  W ramach tej konferencji Sprint Robotics przyznaje nagrody za przełomową współpracę w zakresie akceptacji robotyki kontrolnej i konserwacyjnej w uznaniu działań wspierających wizję Spirit Robotics. Każda firma, inna niż właściciel lub operator aktywów, która przyczyniła się do wizji Sprint Robotics, może ubiegać się o nagrodę.

  Zwycięzcy Spirit Robotics Awards 2019 zostali ogłoszeni w Rotterdamie.

  W 2019 roku wprowadzono trzy kategorie nagród:

  1. Przełomowa wspólna praca na rzecz akceptacji inspekcji o konserwacji robotyki

  2. Skalowanie rozwiązania robotycznego

  3. Nowa innowacyjna technologia kontroli, konserwacji lub czyszczenia

  Ge Inspection Robotics otrzymał pierwszą nagrodę w kategorii Przemysłowa współpraca w zakresie akceptacji robotyki inspekcyjnej i konserwacyjnej.

  Ge Inspection Robotics zwycięstwo zawdzięcza robotowi do czyszczenia i inspekcji ścian kotłów. Jest to zautomatyzowany robotyczny system do czyszczenia i inspekcji ścian wodnych, eliminujący potrzebę wysyłania ludzi do zamkniętych przestrzeni.

  Współpraca GE Inspection Robotics z BASF Antwerp koncentrowała się na procedurach operacyjnych i wdrażaniu, czego rezultatem jest ostateczny uprzemysłowiony system, który jest w operacyjnym użyciu w BASF.

  Pozostałe nagrody w tej kategorii należą do:

  II nagroda - Nexxis we współpracy z australijską Commonwealth Scientific and Industrial Research Organisation, za opracowanie Magneto, zrobotyzowanej platformy zaprojektowanej do naturalnej wspinaczki i kontroli złożonych geometrii przemysłowych;
  III nagroda - IrisNDT ,pierwsza firma NDT, która komercyjnie przetestowała lokalizację 3D na GE Bike we współpracy z GE Inspection Robotics.

  Laureatem nagrody Sprint Robotics Award za skalowanie rozwiązania robotycznego został Dow

  Dow przyspieszył wdrażanie robotów do inspekcji i konserwacji w swoich globalnych lokalizacjach: ich inicjatywa dotycząca bezpieczeństwa natężyła drogę do wdrożeń robotów, pozwalając na szybkie włączanie wielu witryn dzięki kompleksowemu zrobotyzowanemu zestawowi platform i czujników.

  Druga nagroda w skalowaniu rozwiązania robotycznego została przyznana firmie Total za robota naziemnego typu Atex, który był w stanie wykonać wiele zadań operacyjnych zarówno w trybie zdalnym, jak i autonomicznym.

  Zdobywcą pierwszego miejsca Spirit Robotics Award za nową innowacyjną technologię w zakresie kontroli, konserwacji lub czyszczenia zastał Nexxis

  Nagrodę otrzymali za Magneto, jest to następna generacja wielopunktowych robotów inspekcyjnych wspinających się, które są w stanie przekroczyć mobilność i wszechstronność operacji w porównaniu z obecnymi rozwiązaniami inspekcyjnymi.

  Magneto zapewnia autonomiczną i przestrzennie świadomą platformę zrobotyzowaną, wykorzystującą zaawansowane czujniki i kamery w połączeniu ze sztuczną inteligencją (AI).

  Pozostałymi zwycięzcami w kategorii Nowa innowacyjna technologia w zakresie kontroli, konserwacji lub czyszczenia zostali:

  2 miejsce - Diakont, za narzędzie do dekontaminacji robotyki podwodnej Diakont stosowane w elektrowniach jądrowych

  3 miejsce - oNik Inspectioneering, dla drona RoNik UT, który może wykonywać szereg różnych zadań dla poszycia czołgu i płyt dachowych

  Nagrody Sprint Robotics przyznawane są corocznie, Zwycięzcy zostali wybrani większością głosów przez Komitet Programowy Sprint Robotics.

   

  źródło:roboticsandautomationnews

  Podziel się tym postem

  Automation Trader
  IT Loft Park, ul. Browarowa 21
  43-100 Tychy, Polska
  Tel: +48 32 438 43 56
  E-mail: sales@automationtrader.com

  VAT-EU: PL6462558521
  REGON: 243655030
  DUNS: 427734105

  2020 © Automation Trader