Cechy części odnowionych fabrycznie

  Jedną z głównych opcji zakupu części zamiennych jest wybór podzespołów odnowionych.
  Istnieje wiele mitów związanych z zastosowaniem części odnowionej.

  Część odnowiona jest taka sama jak używana.
  Można przyjąć to stwierdzenie za prawdziwe. Przypadki, w których podzespół odnawiany pochodzi z demontażu to największa grupa produktów. Należy jednak pamiętać, iż czasem podzespoły to części zmagazynowane. Nieużywane komponenty również podlegają odnowieniu.
  Elektroniczne części, które długo pozostają na magazynach, mogą ulegać degradacji czy uszkodzeniu. Kolejną grupą podzespołów są zwroty związane z umową gwarancyjną. Podzespół niesprawny poddany odnowieniu nie może zostać sprzedany jako nowy, mimo iż problem mógł być jedynie usterką kosmetyczną.

  Odnowienie polega tylko na wyczyszczeniu części używanej.
  Zdecydowanie nie - to o wiele bardziej skomplikowany proces. Odnowienie części polega na jej dokładnych oględzinach w autoryzowanym serwisie lub u producenta. Taki serwis dokładnie testuje urządzenie i przeprowadza konieczne wymiany. Części odnawiane są dokładnie testowane, a często z oryginalnego podzespołu pozostaje tylko obudowa.

  Części odnowione są gorszej jakości.
  Zdecydowanie nie, jakość podzespołów po takich czynnościach jest gwarantowana przez producenta w takiej samej formie, jak w przypadku części nowej. Dwuletni okres gwarancji jest w tej chwili podstawą formą wsparcia w przypadku podzespołów odnowionych.

  Dostępność podzespołów odnawianych jest większa.
  Na tę tezę nie można odpowiedzieć jednoznacznie. Jeśli chodzi o dostępność części produkowanych w danym okresie, oczywiście dużo mniejszy wolumen na rynku zajmą części nowe. W przypadku gdy dany producent nie dostarcza już nowych części, odpowiedzią rynku jest uzupełnienie zapotrzebowania podzespołami odnowionymi.

  Co można zyskać, zamawiając części odnowione fabrycznie.
  Odnowione podzespoły to bardzo korzystne rozwiązanie. Ważnym aspektem jest ich sprawność oraz gwarantowana przez producenta jakość. Takie podzespoły mogą być nawet 70% tańsze od nowych przy takiej samej jakości. Dodatkowym aspektem, dla których firmy decydują się na używanie podzespołów odnowionych, jest recykling. Brak elektro-śmieci przyczynia się do mniejszego zanieczyszczenia i obniżenia kosztów produkcji.

  Gdzie zaopatrywać się w części odnowione.
  Zachowując ostrożność przy zakupie podzespołów odnowionych, możemy tylko zyskać. Ważnym punktem wyboru dostawcy jest jego wiarygodność. Automation Trader to firma, która dostarcza podzespoły tylko z legalnych autoryzowanych źródeł. Wybór takiego dostawcy pozwala na otrzymanie najlepszego jakościowo sprzętu.

  Podziel się tym postem

  Automation Trader
  IT Loft Park, ul. Browarowa 21
  43-100 Tychy, Polska
  Tel: +48 32 438 43 56
  E-mail: sales@automationtrader.com

  VAT-EU: PL6462558521
  REGON: 243655030
  DUNS: 427734105

  2020 © Automation Trader