Czy warto serwisować części automatyki przemysłowej.

  Naprawa części automatyki przemysłowej.


  Naprawa części automatyki jest coraz częściej stosowanym rozwiązaniem problemów z podzespołami. Wybór tej opcji wydaje się racjonalny w przeciwieństwie do kosztów wymiany poszczególnych części. Do zobrazowania wyników kosztowych takiego postępowania należy jednak użyć kilku podstawowych informacji związanych z serwisem.

  Utrzymanie ruchu i sprawnego parku maszyn to stresujące zajęcie wymagające szybkiego podejmowania decyzji. Sposoby postępowania w przypadku awarii zazwyczaj zdeterminowane są przez wiedzę i doświadczenie osoby zarządzającej. Wybierając opcję serwisu, musimy brać pod uwagę przede wszystkim czas, cenę i fachowość wykonania usługi. Przyjmując, iż nasze podzespoły pracują w trybie ciągłym i ich awaria dyskwalifikuje sprawne działanie przedsiębiorstwa, należy duży nacisk postawić na czas działania serwisu. Serwisy oferują wiele opcji współpracy - od tych z tygodniowymi okresami oczekiwania do kilkugodzinnych expresowych napraw. W przypadku wyboru opcji ekspres musimy jednak liczyć się z wyższymi kosztami wykonania usługi.

  Sytuacje komfortowe, w których posiadamy zastępczą część, pozwalają na dużo efektywniejsze podjęcie decyzji. Zmagazynowany element zapasowy daje nam dużo lepszą orientację w związku z kosztami naprawy. Wybór serwisanta oraz odpowiadającej nam opcji, będzie sprowadzał się już tylko do określenia jego fachowości, dostępności, ceny.

  Dlaczego warto naprawiać podzespoły?

  Naprawa podzespołów zazwyczaj jest opłacalna. Warto w tym przypadku przyjąć opcje statystyczne. Statystycznie zdecydowana większość uszkodzeń to problemy łatwe w usunięciu.
  Do takiego zestawienia należy dodać również naprawy proste - przeprowadzane jeszcze na terenie zakładu. Takie naprawy nie są czasochłonne i nie wymagają dużych nakładów finansowych.

  Serwis zewnętrzny dokładnie zdiagnozuje problem. To prawda, serwisanci mają duże możliwości testowania części. Są w stanie dokładnie zdiagnozować problem, usunąć awarię i przetestować części, zanim trafią powrotem do klienta.

  Brak dostępności części. Zdarza się tak, że dana część nie jest dostępna w interesującym nas czasie i odpowiedniej cenie. Naprawa jest w stanie rozwiązać problem i pozwolić na poszukiwanie odpowiedniej oferty na dostawę części.

  Czy zawsze warto naprawiać podzespoły?

  Zbyt kosztowna naprawa. Częstym problemem przy próbie serwisowania jest jego koszt. Sytuacja, w której koszt naprawy podzespołów kilkakrotnie przewyższa cenę zakupu nowego czy używanego elementu nie jest rzadkością.

  Krótka gwarancja. Długość gwarancji na dane podzespoły po serwisie jest zazwyczaj krótsza niż gwarancja na części nowe.

  Nie da się tego naprawić. Zdarza się, że po przeprowadzeniu testów podzespołu serwisant uznaje część na niemożliwą do naprawy. Problem ten pojawia się dość sporadycznie, jednak zawsze tego typu scenariusz jest stresujący. Koszty transportu, testowania, czas poświęcony na próbę uruchomienia części i przestoje, to poważne trudności, które trzeba później rozwiązywać przez zakup nowego lub używanego podzespołu.

  To czy warto serwisować urządzenia, zawsze zależy od wielu czynników. Sprawny dostawca czy serwisant części jest w stanie oszacować koszty serwisu oraz opcje dostawy części zamiennej. Rozmowa z doradcą zazwyczaj rozwiązuje wątpliwości związane z wyborem odpowiedniej opcji postępowania. W przypadku wąpliwości dobrze jest skorzystać z opcji zapytania KLIKNIJ TUTAJ

  Podziel się tym postem

  Automation Trader
  IT Loft Park, ul. Browarowa 21
  43-100 Tychy, Polska
  Tel: +48 32 438 43 56
  E-mail: sales@automationtrader.com

  VAT-EU: PL6462558521
  REGON: 243655030
  DUNS: 427734105

  2019 © Automation Trader