Blog tematyczny

Najlepsza opcja dostawy komponentów nie musi być droga.

Najlepsza opcja dostawy komponentów nie musi być droga.

Poziom zróżnicowania komponentów automatyki jest niezwykle wysoki. Spotykane elementy mają różne wymiary, wagę oraz kształt. Przygotowanie wysyłek nie wydaje się na pierwszy rzut oka zadaniem trudnym. W tym artykule rozwiejemy wszystkie wątpliwości związane z tematem logistyki podzespołów oraz przekażemy wiedzę niezbędną do prawidłowego przygotowania wysyłanej elektroniki. To ważna wiadomości dla naszych klientów. Chcemy pokazać, czego można się spodziewać po zamówieniu produktów z Automation Trader i dlaczego paczka została zapakowana w taki sposób. W artykule znajdą się też informacje dla naszych kontrahentów wysyłających swoje podzespoły do serwisu oraz dla naszej konkurencji, aby znacząco podnosić poziom wiedzy o logistyce elektroniki.

Dlaczego dobra przesyłka jest tańsza?

Wysyłka towarów przez kuriera różni się tym od transportu dedykowanego, że nie mamy wpływu na to, kto i w jaki sposób będzie obchodził się z naszym sprzętem (poza wyborem odpowiedniej obsługi kurierskiej — o tym później). Naszą powinnością i tematem, na który kładziemy bardzo duży nacisk, jest odpowiednie przygotowanie towaru. Wracając do tezy — Dlaczego dobra przesyłka jest tańsza? - odpowiedz, dzięki doświadczeniu Automation Trader

jest prosta. Dobrze zapakowana elektronika nie ulegnie zniszczeniu w czasie transportu. Dzięki temu unikniemy poważnych opóźnień generujących koszty oraz utraty powierzonego przez nas sprzętu. Nad dobrymi praktykami przygotowania paczek do transportu można rozwodzić się godzinami, jednak dzisiaj przekażemy tą wiedzę w kilku zdaniach. Będzie to esencja tematu, który w naszej firmie zgłębiamy już od kilku dobrych lat.

Wysyłka raz a dobrze.

Wysyłane przez nas komponenty są zabezpieczone w każdy możliwy sposób. Pierwszym i podstawowym tematem, jest odpowiednie opakowanie. Zabezpieczenie przed uszkodzeniem mechanicznym za pomocą odpowiedniego wypełnienia kartonu to rzecz podstawowa. Pamiętamy o odpowiedniej ilości wypełniacza, aby produkt zawsze pozostawał w samym środku paczki bez możliwości przemieszczenia. Podwójne opakowanie, zazwyczaj stosowane jest w przypadku części opakowanych przez producenta. W tym przypadku posiadamy już zabezpieczenie w formie kartonu oryginalnego: produkt, wypełnienie ochronne, karton. Dodatkowo pakujemy podzespół w karton Automation Trader wraz z dużą ilością wypełnienia ochronnego. To 4 warstwy zabezpieczające przed uszkodzeniami mechanicznymi takimi jak: zgniatanie, łamanie, przecieranie, nakłuwanie, oraz swobodny upadek nawet z dużej wysokości. Nie stosujemy wypełnień zastępczych takich jak czyściwa, pocięte kartony, ścinki papierowe itp. Każda paczka wysyłana jest z nowym zestawem wypełnienia.

Duże i ciężkie wysyłki.

Produkty o dużej wadze, gabarycie czy nietypowym kształcie pakowane są w indywidualny sposób. Jeśli chodzi o ciężkie podzespoły, zazwyczaj wysyłamy na paletach drewnianych aby nie prowokować sytuacji rozerwania opakowania i uszkodzenia sprzętu. Komponenty są trwale przykręcone do drewnianych desek oraz zabezpieczone taśmą i zamkami. Aby zapewnić dodatkową ochronę, dodajemy karton oraz folię stretch.

Deszcz, śnieg i inne trudne warunki zewnętrzne.

Odpowiednie zabezpieczenie to też zapewnienie wodoodporności. Dzięki opakowaniom foliowym produkt wraz z oryginalnym opakowaniem pozostanie nienaruszony nawet w przypadku całkowitego zamoczenia przesyłki. Stosujemy folie, folie stretch oraz folię bąbelkową w celu dodatkowej mechanicznej ochrony. Traktujemy paczki z pełną starannością i dbałością o szczegóły.

Odpowiedni i odpowiedzialny transport.

Korzystamy tylko z renomowanych firm kurierskich, prowadzimy ewidencję uszkodzeń oraz opóźnień i wyciągamy wnioski, nasi zaufani kurierzy współpracują z nami od lat ,stale usprawniając jakość i czas dostawy. Współpracujemy z podwykonawcami dostaw typu Express oraz posiadamy profesjonalny system dostawy własnej i dedykowanej.

 

 

Podziel się tym postem

Automation Trader
IT Loft Park, ul. Browarowa 21
43-100 Tychy, Polska
Tel: +48 32 438 43 56
E-mail: sales@automationtrader.com

VAT-EU: PL6462558521
REGON: 243655030
DUNS: 427734105

2020 © Automation Trader