Blog tematyczny

Optymistyczne prognozy. Branża automatyki przemysłowej będzie rosła

Optymistyczne prognozy. Branża automatyki przemysłowej będzie rosła

Świat się zmienia. Możemy to wyczuć w najróżniejszych branżach i aspektach. Zmienia się także sektor automatyki przemysłowej. Ze specjalnego raportu przygotowanego przez „Industrial Automation Market” wynika, że przyszłość branży rysuje się w kolorowych barwach. 

Ekskluzywny, liczący 118 stron przynosi optymistyczne prognozy, sugerując, że do 2031 roku wartość rynku automatyki przemysłowej może sięgnąć około 54 miliardów dolarów, przy rosnącej średniej rocznej stopie wzrostu wynoszącej 7,04 proc.

Analitycy przewidują, że główne obszary zastosowań tej technologii będą obejmować produkcję maszyn, przemysł naftowy i gazowy, przemysł lotniczy i obronny, elektronikę, motoryzację oraz farmaceutyki. W ramach typów systemów automatyki przemysłowej przewiduje się zainteresowanie m.in. SCADA, PAC, PLC, DCS czy HMI.

Jest dobrze, ale…

Jednakże, nie można ignorować wyzwań, jakie stawiają przed tą branżą zmienne czynniki zewnętrzne. Konflikty na świecie, zachwiania w łańcuchach dostaw, problemy gospodarcze czy nawet inflacja to tylko niektóre z potencjalnych przeszkód, które mogą wpłynąć na tempo wzrostu tego sektora.

Mimo tych niepewności, istnieje silne przekonanie, że rozwój technologiczny i dążenie do efektywności będzie napędzać popyt na rozwiązania automatyzacyjne w przemyśle. Zdaniem ekspertów, w najbliższych latach spodziewać się można większej koncentracji na integracji różnych technologii oraz rosnącej roli sztucznej inteligencji w procesach produkcyjnych.

Siła przyszłości

- Rynek automatyki przemysłowej będzie kontynuował dynamiczny wzrost w nadchodzącej dekadzie, napędzany przede wszystkim potrzebą optymalizacji procesów produkcyjnych oraz rosnącą świadomością korzyści wynikających z automatyzacji - powiedział John Smith, ekspert analizujący runek.

- Spodziewamy się także większego zainteresowania nowymi technologiami, takimi jak sztuczna inteligencja czy robotyka, które będą kluczowe dla dalszego rozwoju tej branży - dodał.

Wraz z tymi zmianami, niewątpliwie pojawią się także nowe wyzwania, zarówno technologiczne, jak i społeczne. Jednakże, perspektywa dynamicznego wzrostu rynku automatyki przemysłowej do roku 2031 wydaje się być obiecująca, oferując zarówno producentom, jak i konsumentom szereg możliwości oraz potencjalnych korzyści.

 

 

 

Automation Trader Spółka z o.o.
ul. Browarowa 21
43-100 Tychy, Polska
Tel: +48 799 361 559
E-mail: [email protected]

VAT-EU: PL6463009354
REGON: 527345886
DUNS: 427734105

2024 © Automation Trader