Blog tematyczny

Przyszłość właśnie nadeszła! Siemens i Microsoft łączą siły

Przyszłość właśnie nadeszła! Siemens i Microsoft łączą siły

- Siemens i Microsoft współpracują ze sobą od ponad 35 lat i dlatego tym bardziej cieszymy się, że dzięki rozszerzeniu naszego partnerstwa, nasi klienci będą mogli przejść przez cyfrową transformację z jeszcze lepszym pakietem rozwiązań – powiedział Tony Hemmelgarn, prezes Siemens Digital Inudstries Software.

Pociąg do przyszłości

O tym, że obaj giganci zamierzają jeszcze bardziej zacieśnić współpracę, informowano od kilku miesięcy. Postępujący, a właściwie pędzący coraz szybciej rozwój technologiczny, napędzany sztuczną inteligencją sprawia, że łączenie sił może dać dzisiaj ogromną przewagę konkurencyjną. Taki właśnie stan rzeczy był wielokrotnie podkreślany przed gości Automation Trader, którzy nie mieli wątpliwości, że jeśli ktoś dzisiaj zaśpi w tematyce cyfrowej transformacji, to może nie załapać się na pociąg do przyszłości i świata zmian, które nas czekają.

Siemens i Microsoft doskonale o tym wiedzą i świetnie czują to co dzieje się na świecie. Nic więc dziwnego, że Siemens Digital Industries Software podjął decyzję o ogłoszeniu rozszerzenie współpracy z Microsoftem. Co to jednak ma dać klientom? Jakie będą mieć z tego korzyści?

Szybciej, sprawniej i wydajniej

Chodzi o udostępnienie oprogramowania, które znamy pod nazwą Siemens Xcelerator jako specjalnej usługi powiązanej z platformą chmurową firmy Microsoft, a więc Azure.

Ujmując rzecz bardziej precyzyjnie, w pierwszej kolejności integracji mają ulec oprogramowanie Teamcenter X z Siemensa oraz Azure, Open AI, a także Copilot dla Microsoft 365. Dzięki temu korzystający z nich klienci będą mieli możliwość zwiększania swojej produktywności, dużo szybszej reakcji, a także zmniejszenia czasu, w którym dany produkt wprowadzany jest na rynek.

Całe to zarządzanie cyklem życia oprogramowania ma być oczywiście napędzane generatywną sztuczną inteligencją. Korzystający z nowych udogodnień pracownicy będą mieli możliwość – po opracowaniu dedykowanej wtyczki – do śledzenia na bieżąco wszystkich działań oraz postępów, a co z tym idzie będą mogli reagować i ustalać priorytety działania.

Przyszłość jest teraz

Wszystko to oczywiście brzmi bardzo skomplikowanie, jednak integracja systemów Siemensa i Microsoftu ma na celu jedną podstawową rzecz. Mając wszystkie dane w jednym miejscu, przekazywane wręcz w czasie rzeczywistym i do tego napędzane sztuczną inteligencją, można w dość wymierny sposób zyskać przewagę nad konkurencją. I do tego to się sprowadza, by być wydajniejszym i móc podejmować decyzję szybciej niż inni. 

Sebastian Lemieszek z Siemensa, który był gościem Automation Trader stwierdził swego czasu, że „dane to nowe złoto”, a skoro tak, że praca na nich oraz ich natychmiastowa analiza to przyszłość. Przyszłość, która dzieje się na naszych oczach.

Automation Trader Spółka z o.o.
ul. Browarowa 21
43-100 Tychy, Polska
Tel: +48 799 361 559
E-mail: [email protected]

VAT-EU: PL6463009354
REGON: 527345886
DUNS: 427734105

2024 © Automation Trader