Blog tematyczny

Brudna gra wielkich korporacji | Daniel Kędzierski: Daję technologię, która pozwala wyrównać szanse

Brudna gra wielkich korporacji | Daniel Kędzierski: Daję technologię, która pozwala wyrównać szanse

- Ci duzi dokładają ciężarów tym małym biznesom, po to, by im już nigdy nie udało się dogonić tych pierwszych, którzy znajdują się na czele peletonu - powiedział w rozmowie z Automation Trader Daniel Kędzierski.

Pierwszoligowy specjalista

Daniel prowadzi dwie firmy FastTony & Forsant. Podczas spotkania z Maćkiem Szczotką zdradził on nie tylko genezę ich nazw, ale również ujawnił przed nami kuchnię tego, co aktualnie dzieje się w świecie nowych technologii.

Czy wszyscy mają szansę z niej skorzystać? Czy startup może stanąć w szranki w gigantyczną korporacją? O co tak naprawdę chodzi z metaverse? Jaką rolę w naszym rozwoju będzie pełnić sztuczna inteligencja?

- Kto jest największym przeciwnikiem wolnego rynku? Ci kapitaliści, którzy się już dorobili - tłumaczył Kędzierski. - Pojawia się więc druga strona. Ona nie jest do końca zdefiniowana, ale wykorzystuje ona Unię Europejską do tego, by zablokować niektóre rzeczy - dodał.

Lobbyści w akcji

Czy to jednak oznacza, że to europejska wspólnota działa przeciwko małym i nowym firmom? Wydaje się to nieco kłócić z ideą otwartości, innowacyjności i wspierania nowych technologii. Daniel Kędzierski doskonale zdaje sobie sprawę, że tu wcale nie chodzi o instytucje, ale rozgrywki pozakulisowe.

- To nie jest tak, że Unia Europejska coś wprowadza. Osobiście nie wierzę, że iluś tam ludzi, którzy na co dzień są mało kompetentni nagle ma jakieś bardzo szczegółowe pomysły. Bzdura! - kontynuował nasz gość. - Oni są oczywiście lobbowani przez organizacje, które dzisiaj posiadają wszystkie dane o wszystkich ludziach (…) I one mają np. własne przeglądarki i mówią ludziom, że albo zaakceptują, że wszystko o nich jest zbierane, albo niech spadają - przyznał.

Dla wszystkich, którzy śledzą te tematy, wywiad z Danielem to pozycja obowiązkowa. Tu nie znajdziecie banałów i oklepanych regułek jakich wiele w sieci. Konkret i wiedza prosto od pierwszoligowego gracza. Gorąco polecamy.

 

 

Automation Trader Spółka z o.o.
ul. Browarowa 21
43-100 Tychy, Polska
Tel: +48 799 361 559
E-mail: [email protected]

VAT-EU: PL6463009354
REGON: 527345886
DUNS: 427734105

2024 © Automation Trader