Czy zakup nowych części zamiennych jest opłacalny?

  Prawidłowy dobór części zamiennych nie wiąże się tylko z odpowiednim dopasowaniem producenta i modelu podzespołu. Istnieją zagadnienia, które mają równie ważny wpływ na odpowiedni zakup. Kontynuując naszą serię związaną ze stanem części, pragniemy omówić części nowe. Opis opcji zakupu części używanych znajdziesz TUTAJ. Tak jak we wcześniejszym artykule postaramy się przekazać wszelkie przydatne informacje za pomocą plusów i minusów takiego rozwiązania.

  Dlaczego części nowe to dobre rozwiązanie?

  Podzespoły nowe to gwarancja jakości produktu. Fabryczne opakowanie pozwala nam na instalacje podzespołu w nienagannym stanie.

  Skąd trafia do nas część?

  Biorąc pod uwagę zapewnienia zaufanego dostawcy, możemy dokładnie określić pochodzenie produktu. W przypadku części zafoliowanych fabrycznie mamy pewność, iż pochodzą one od producenta.

  Czy taka część będzie awaryjna?

  Awaryjność podzespołów zawsze jest związana z trwałością danego rozwiązania, producentem, warunkami pracy oraz środowiskiem, w którym jest używana. W przypadku części nowej możemy domniemywać jej trwałość na podobny okres, w jakim pracowało poprzednie urządzenie. Takie dane pozwalają nam na efektywniejsze rozporządzanie częściami zmagazynowanymi.

  Bezpieczeństwo, sprawność, gwarancja.

  Zakup podzespołu nowego wydaje się być rozwiązaniem najlepszym. Producent rzadko udostępnia wadliwy produkt. Zdarzają się uszkodzone partie, jednak są to zdarzenia marginalne. Dodatkowym atutem jest oczywiście gwarancja i serwis gwarancyjny oferowany przez dostawcę. Wsparcie techniczne producenta podczas postępowania gwarancyjnego czy serwisowania maszyn to atut zapewniający bezpieczeństwo utrzymania ruchu.

  Jakie minusy ma pozyskanie nowych podzespołów?

  Jak każde opcja dostawy produktów zakup nowych części ma swoje minusy. Pierwszym i zasadniczym problemem w tym przypadku często okazuje się cena. Nowe podzespoły mogą być droższe od podzespołów używanych nawet o 90%. W przypadku, gdy maszyny są nowe, a części dostępne niemal na każdym kroku różnice nie są aż tak dotkliwe, jednak w przypadku przestarzałych parków maszynowych napotkamy duże różnice w cenach.

  Problem z dostępnością.

  Niektórzy producenci, zwłaszcza w przypadku starszych typów maszyn, nie posiadają stosownych magazynów części. Niechęć wsparcia dla starszych maszyn przez producenta wymusza na użytkownikach ich częste wymiany. Niektóre podzespoły dostarczane są wyłącznie na zamówienie. Realizacja takiej dostawy może trwać nawet kilkanaście tygodni.

  Wybór odpowiedniej metody dostawy nigdy nie jest łatwy. Mamy nadzieje, że nasze artykuły pomogą w podjęciu decyzji. Zazwyczaj warto jednak skorzystać z wiedzy i doświadczenia zaufanego dostawcy. W Automation Trader zawsze proponujemy najlepsze wyjście. Jeśli masz wątpliwości, skontaktuj się z naszymi doświadczonymi doradcami i uzyskaj satysfakcjonującą ofertę.

  Podziel się tym postem

  Automation Trader
  IT Loft Park, ul. Browarowa 21
  43-100 Tychy, Polska
  Tel: +48 32 438 43 56
  E-mail: sales@automationtrader.com

  VAT-EU: PL6462558521
  REGON: 243655030
  DUNS: 427734105

  2020 © Automation Trader