Blog tematyczny

Sztuczna inteligencja to już nie jest kwestia wyboru

Sztuczna inteligencja to już nie jest kwestia wyboru

Za nami kolejna edycja Europejskiego Kongresu Gospodarczego, który po raz kolejny odbył się w Katowicach, gromadząc liderów biznesu, ekspertów i polityków z całego świata, aby omówić najważniejsze wyzwania, przed którymi stoi współczesna gospodarka. Jednym z kluczowych tematów, które poruszono podczas tego wydarzenia, było znaczenie nowych technologii i waga sztucznej inteligencji, która coraz mocniej wpływa na wszystkie aspekty naszego życia.

Jak to się wszystko ma do branży automatyki przemysłowej Nie jest żadną wiedzą tajemną, że współczesny rynek wymaga coraz większej elastyczności, szybkości i precyzji w produkcji, co stawia przed firmami przemysłowymi duże wyzwania. Jednocześnie, napięcia geopolityczne, problemy z łańcuchami dostaw oraz niepewna sytuacja gospodarcza na świecie wprowadzają wiele niepewności i ryzyka dla branży, co sprawia, że inwestycje w nowe technologie i procesy automatyzacji stają się kluczowe.

W trakcie EKG w Katowicach podkreślono, że wraz ze wzrostem globalnej konkurencji, rozwój innowacyjnych technologii staje się kwestią niezbędną dla przetrwania na rynku. Sztuczna inteligencja, rozumiana jako możliwość uczenia maszynowego, jest jednym z najważniejszych narzędzi, które pozwalają na zwiększenie wydajności produkcji i poprawę jakości, a tym samym na zdobycie przewagi konkurencyjnej. Wiele firm przemysłowych już teraz inwestuje w sztuczną inteligencję, tworząc inteligentne systemy do zarządzania produkcją, a także wdrażając zaawansowane roboty przemysłowe, które zwiększają wydajność i redukują koszty pracy.

Jednocześnie, warto podkreślić, że sztuczna inteligencja to nie tylko narzędzie do zwiększenia wydajności produkcji, ale także potężny instrument w walce z wyzwaniami związanymi z zrównoważonym rozwojem i ochroną środowiska. Dzięki sztucznej inteligencji możliwe jest zastosowanie innowacyjnych rozwiązań w dziedzinie efektywności energetycznej, redukcji emisji CO2 oraz wytwarzania energii z odnawialnych źródeł.

Gorące debaty podczas Europejskiego Kongresu Gospodarczego w Katowicach potwierdziły więc, że rozwój innowacyjnych technologii, w szczególności sztucznej inteligencji, jest jednym z kluczowych czynników pozwalających na osiągnięcie sukcesu na współczesnym rynku. Od tego już po prostu nie ma ucieczki, a to co jeszcze do niedawna było wyborem i możliwością, dzisiaj jest już koniecznością.

Podziel się tym postem

Automation Trader
IT Loft Park, ul. Browarowa 21
43-100 Tychy, Polska
Tel: +48 32 438 43 56
E-mail:
[email protected]

VAT-EU: PL6462558521
REGON: 243655030
DUNS: 427734105

2023 © Automation Trader