Działania które zapewnią Twojej firmie ciągłość pracy i redukcję kosztów nawet o 90%

   

  Wysokie koszty przestoju.

  Każda awaria maszyny produkcyjnej oznacza wymierne straty dla przedsiębiorstwa. Godziny przestojów generują koszty które znacząco wypływają na efektywność produkcji. Straty są tym większe, im ważniejszą częścią linii produkcyjnej jest dana maszyna i im dłużej trwa przestój. Niektóre strategiczne części mogą niemal całkowicie sparaliżować funkcjonowanie całego zakładu. Niemożliwe jest całkowite zabezpieczenie się przed awariami, ale dobrze zorganizowane przedsiębiorstwo powinno być przygotowane do jak najszybszego ich usunięcia. Istnieje wiele metod pozwalających na sprawne rozwiązanie problemów wynikających z awarii. O nowoczesnych metodach zapobiegania można przeczytać w innych artykułach naszego bloga.

  Dostawca i magazynowanie.


  Kluczową kwestią jest posiadanie zaufanego dostawcy części zamiennych, który może w razie potrzeby błyskawicznie dostarczyć takie komponenty, aby mechanicy nie musieli długo na nie czekać. Szybka dostawa gwarantuje obniżenie kosztów oraz stresu wynikającego z awarii. Ważne jest również posiadanie odpowiednich zapasów części zamiennych na miejscu. W przypadku możliwości zmagazynowania strategicznych części posiadamy wiele profitów. Kupno i utrzymywanie takich zapasów jest niezbędne do przeprowadzenia szybkich napraw, ale wiele firm nie posiada ich w wystarczającej ilości. Niejednokrotnie spotykamy się z przeświadczeniem nieopłacalności magazynowania części. Zakup takich komponentów przed wystąpieniem awarii jest jednak bardzo roztropnym działaniem. Takie podejście pozwala nam na znaczne obniżenie kosztów zakupu. Głównym profitem płynącym z takich rozwiązań jest brak potrzeby zakupu w trybie expres. Nie musimy gorączkowo poszukiwać danej części i płacić dodatkowych kosztów szybkiego jej sprowadzenia. Nie mamy też potrzeby zastanawiać się nad dostępnością produktu. 

  Analiza i zmniejszenie kosztów nawet o 90%.


  Ważną czynnością przed zakupem jest przeprowadzenie dokładnej analizy, które części zapasowe są najważniejsze. Priorytet powinny mieć części, które najczęściej się zużywają, przeznaczone do kluczowych maszyn i te, które są trudno dostępne. Posiadanie przynajmniej kilku kluczowych podzespołów zmniejsza koszty ich dostawy i strat wynikających z ich awarii nawet o 90%. 
  Często spotykamy się z zamówieniami komponentów występujących na rynku w znikomej ilości lub praktycznie niemożliwych do zdobycia. Zawsze wykonujemy ogromną pracę aby zachować szybki termin dostawy. Pracujemy nad tym aby nasze magazyny były pełne trudno dostępnych części. Wybierając odpowiedniego dostawce, dobry system utrzymania stanów magazynowych i obszerną analizę awarii można uzyskać niemal bezproblemową obsługę produkcji. Działajmy tak, aby nie dopuścić do kosztownych przestojów. Jeśli chcesz wiedzieć więcej - skontaktuj się z nami.

  Podziel się tym postem

  Automation Trader
  IT Loft Park, ul. Browarowa 21
  43-100 Tychy, Polska
  Tel: +48 32 438 43 56
  E-mail: sales@automationtrader.com

  VAT-EU: PL6462558521
  REGON: 243655030
  DUNS: 427734105

  2019 © Automation Trader