Blog tematyczny

Kłamstwa i półprawdy na temat komponentów po regeneracji. Pogromcy mitów wkraczają do akcji!

Kłamstwa i półprawdy na temat komponentów po regeneracji. Pogromcy mitów wkraczają do akcji!

Masz problem? Linia produkcyjna w twoim zakładzie stoi, a ty czujesz na plecach nieprzyjemny oddech zbliżających się strat? W takim momencie musisz działać szybko i zdecydowanie, stawiając na rozwiązania, na które wielu spoglądałoby z niesmakiem, a przynajmniej lekką obawą.
 

Ta dotyczy głównie scenariusza, w którym trzeba sprowadzić komponenty spoza katalogu całkowicie nowych. Wielu przedsiębiorców słysząc o częściach lub całych urządzeniach po regeneracji, robi wielkie oczy i zastanawia się, gdzie tkwi haczyk i mylnie uważa, że może otrzymać starą i wysłużoną rzecz, która nie będzie spełniać odpowiednich standardów. Czas więc najwyższy wziąć wspomnianą regenerację pod lupę i sprawdzić, które mity z nią związane są prawdziwe, a które należy sklasyfikować jako półprawdy, a nawet kłamstwa. 
 

MIT NR 1: CZY REGENERACJA TO WYŁĄCZNIE WYCZYSZCZENIE UŻYWANEGO KOMPONENTU?
 

Takie postawienie sprawy nie byłoby prawdziwe. Ba, gdyby ktoś zaprezentował taką właśnie tezę, to nie znajdowałby się nawet blisko prawdy. Regeneracja jest bowiem dużo bardziej skomplikowanym procesem, który zakłada całkowite odnowienie danego komponentu czy urządzenia. W takim przypadku skala robót jakie należy wykonać jest dużo większa. Część zostaje całkowicie zregenerowana, natomiast w przypadku bardziej skomplikowanych urządzeń, nie wymienia się w nich tylko tych rzeczy, które tego wymagają. 
 

Tu na warsztat brana jest całość, tak by klient otrzymał urządzenie w 100 proc. sprawne, nie obawiając się o to, że w przypadku naprawienia / wymiany jednego komponentu, kolejny odmówi posłuszeństwa i cały proces trzeba będzie zaczynać od nowa, narażając się na dodatkowe koszta. A propos kosztów, warto dodać, że pomiędzy naprawą i pełną regeneracją mamy sporą różnicę cenową. Ta druga jest znacznie droższa, ale też daje zdecydowanie lepsze efekty.
 

Status mitu: OBALONY
 

MIT NR 2: CZEŚCI / URZĄDZENIA ZREGENEROWANE SĄ GORSZEJ JAKOŚCI?
 

Nic bardziej mylnego. Jeśli zaplanowałeś działalność swojego przedsiębiorstwa z odpowiednim wyprzedzeniem i przewidziałeś, że na każdym odcinku mogą stać się nieprzewidziane rzeczy, to po prostu musiałeś postawić na sprawdzonego partnera. Takiego, który swoją marką i renomą gwarantuje odpowiednią jakość usługi. 
 

Takim partnerem jest właśnie Automation Trader. Firma daje pewność tego, że regenerowany komponent został potraktowany przez producenta tak jak część zupełnie nowa. Co więcej, w przypadku regenerowanych maszyn daje gwarancje nie tylko na naprawioną część, ale na całość urządzenia.
 

Status mitu: OBALONY
 

MIT NR 3: ODNOWIONY = UŻYWANY?
 

Tu należy zwrócić uwagę na to, skąd taka regenerowana pozycja pochodzi i co to może oznaczać. Po pierwsze, należy przyjąć, że określona pula komponentów to te, które są pozyskiwane z demontażu i nie ma się co oszukiwać, to znaczący procent wszystkich części, które następnie podlegają regeneracji. Druga półka to części, które z wyprzedzeniem były magazynowane i w momencie, gdy klient ich potrzebuje, nie ma już możliwości otrzymanie ich bezpośrednio od producenta. W takim układzie - szczególnie te zawierajace wrażliwe elektroniczne komponenty - są poddawane odpowiedniej regeneracji.
 

No i w końcu, trzecia półka, na której znajdziemy części pochodzące ze zwrotów gwarancyjnych. Są to z reguły podzespoły wciąż sprawne, którym na zasadzie odnowienia można dać nowe życie.
 

Status mitu: CZĘŚCIOWO POTWIERDZONY
 

MIT NR 4: NA CZĘŚCIACH REGENEROWANYCH NIE DA SIĘ ZAOSZCZĘDZIĆ?
 

Jeśli żyjesz w strachu, że regeneracja automatycznie oznacza dużo gorszą jakość danego komponentu, to ten punkt jest dla ciebie. Nowa część zawsze jest opcją podstawową, którą rozważa się w kontekście zakupu - racja. Warto jednak mieć z tyłu głowy kilka ważnych faktów i liczb.
 

Po pierwsze, nie każdą część można nabyć jako nową. Wiele z nich, szczególnie w przypadku tych starszych maszyn, jest już niedostępnych w regularnej sprzedaży i wtedy pole manewru znacząco się zawężą. Po drugie, ceny produktów, które zostały poddane regeneracji mogą być niższe od tych, które są sprzedawane z etykietką „nowe” aż o 70 procent, nie ustępując w żaden sposób jakością. Na koniec argument natury ekologicznej, ponieważ kupując część regenerowaną wpływa się na mniejszą liczbę elektro-śmieci. Dla tych, którzy wyznają „zieloną” filozofię życia może mieć to bardzo ważne znaczenie. 
 

Status mitu: OBALONY

Podziel się tym postem

Automation Trader
IT Loft Park, ul. Browarowa 21
43-100 Tychy, Polska
Tel: +48 32 438 43 56
E-mail:
sales@automationtrader.com

VAT-EU: PL6462558521
REGON: 243655030
DUNS: 427734105

2021 © Automation Trader