Blog tematyczny

Trendy w produkcji i dystrybucji przy wkraczaniu w erę ożywienia

Trendy w produkcji i dystrybucji przy wkraczaniu w erę ożywienia

W tym roku świat doświadczył bezprecedensowych zakłóceń w większości branż. Firmy musiały dostosować swoją działalność do współczesnych potrzeb. Ogromne segmenty siły roboczej przeszły w pracę zdalną, a wiele firm musiało przyjąć strategie cyfrowe szybciej, niż wydawało im się to możliwe.
Przystosowując się do tych zmian, stało się jasne, że świat biznesu nigdy nie będzie taki sam. Dlatego decydenci posiadają wiele rozwiązań dotyczących tego, jak operacje powinny zmieniać się na lepsze.

Oto kilka sposobów, w jaki producenci i dystrybutorzy mogą przekształcić swoje działania w niedalekiej przyszłości.

Praca zdalna

Według badania przeprowadzonego przez Centrum Badań Ekonomicznych i Biznesowych (Cebr) praca zdalna może odblokować innowacje, zaangażować klientów, a nawet umożliwić pracownikom bardziej produktywne wykorzystanie czasu dzięki odpowiednim narzędziom i technologii. Widząc pozytywny wpływ zdalnej siły roboczej, w maju Facebook dołączył do Twittera, ogłaszając, że pracownicy mogą pracować z domu na stałe. Obecnie wiele firm przyjmie pracę zdalną jako podejście długoterminowe. W rzeczywistości, według ostatnich badań przeprowadzonych przez Cisco AppDynamics, 86 procent respondentów uważa, że ​​narzędzia i technologie do pracy zdalnej będą nadal wykorzystywane. Dzięki możliwości pracy siły roboczej w dowolnym czasie i z dowolnego miejsca świat może wkrótce zobaczyć odejście od centralizacji. Firmy będą efektywnie działać z wielu lokalizacji, a tradycyjne planowanie urbanistyczne zostanie znacząco zmienione.

Konsumenci będą podejmować decyzje oparte na potrzebach, a nie na pragnieniach

Dzisiejsza pandemia może skutkować racjonalizacją wyboru, w której konsumenci będą podejmować decyzje zakupowe na podstawie potrzeb, a nie chęci. Na razie producenci będą musieli odejść od usług dostosowanych do indywidualnych potrzeb i zaoferować znacznie mniejszy wybór, aby osiągnąć wyższe wielkości produkcji w celu optymalizacji kosztów. Personalizacja powróci w odpowiednim czasie.

Wzrost epoki automatyzacji jest nieunikniony

Rozwój epoki automatyzacji jest nieunikniony, ale utrzymanie miejsc pracy w przemyśle jest nadal czynnikiem branym pod uwagę, ponieważ prace ręczne stanowią połowę siły roboczej w przemyśle wytwórczym. Według Światowego Forum Ekonomicznego, pomimo dużej liczby miejsc pracy zagrożonych automatyzacją, utrata miejsc pracy może nie być tak dotkliwa, jak początkowo sądzili producenci. Kluczem do równowagi jest podnoszenie kwalifikacji siły roboczej w ramach przygotowań na przyszłość.

Ponowna ocena łańcucha dostaw

W ciągu ostatnich kilku miesięcy łańcuch dostaw napotkał szereg krótkoterminowych wyzwań. Na przykład nastąpił wzrost ograniczeń importowych / eksportowych, a także zamknięcie kanałów dystrybucji, takich jak porty. Ma to szczególnie wpływ na globalnych dostawców, takich jak Chiny. W rezultacie liniowy łańcuch dostaw zmienia się w rozszerzoną sieć interesariuszy. Producenci aktywnie poszukują sposobów na dywersyfikację swoich łańcuchów dostaw i zmniejszenie zależności od dowolnego kraju lub dostawcy. Trend, który może się pojawić, to reshoring, czyli „przywracanie do domu” produkcji offshore. Może to stworzyć silniejszy lokalny łańcuch dostaw, ale najprawdopodobniej zwiększy koszty produkcji i ostatecznie doprowadzi do wyższych cen dla konsumentów, ale niesie ze sobą szereg korzyści materialnych.

Reinwencja nadal będzie stwarzać nowe możliwości.

Producenci zwykle angażowali się w aktywa, aby zwiększyć prawdopodobieństwo zwrotu. Jednak podczas pandemii zaobserwowaliśmy wzrost produkcji addytywnej. Na całym świecie setki producentów drukarek 3D stanęło na wysokości zadania, drukując bardzo potrzebne wentylatory, środki ochrony osobistej i maski. Idąc dalej, wielu producentów może przyjąć wytwarzanie przyrostowe lub produkcję na żądanie jako zupełnie nowy sposób działania. Technologia taka jak ERP może wspierać producentów w osiąganiu tych punktów zwrotnych, dostarczając systemy i platformy, które rozwiązują największe obszary wpływu; zdalne udostępnianie, wdrażanie i automatyzacja systemów biznesowych w celu obsługi zakupów i zmian polityki zaopatrzenia, dystrybucji, planowania czasu realizacji, analizy zapewniające dane w czasie rzeczywistym w celu usprawnienia procesu podejmowania decyzji.

 

źródło: automationmag

Automation Trader Spółka z o.o.
ul. Browarowa 21
43-100 Tychy, Polska
Tel: +48 799 361 559
E-mail: [email protected]

VAT-EU: PL6463009354
REGON: 527345886
DUNS: 427734105

2024 © Automation Trader