Newsy

Mitsubishi Electric uruchomi oprogramowanie energetyczne „EcoAdviser” obsługujące sztuczną inteligencję

Mitsubishi Electric uruchomi oprogramowanie energetyczne „EcoAdviser” obsługujące sztuczną inteligencję

Mitsubishi Electric Corporation ogłosiło dzisiaj, że nowe oprogramowanie firmy EcoAdviser do analizy danych i diagnostyki (MES3-EAP1-AI) w celu zwiększenia oszczędności energii w zakładach produkcyjnych zostanie wydane 26 października. Nowe oprogramowanie wykorzystuje technologię sztucznej inteligencji (AI) firmy Mitsubishi Electric do efektywnego oszczędzania energii takich jak identyfikacja strat energii, diagnozowanie potencjalnych czynników utraty energii i ilościowe określanie oczekiwanych skutków działań oszczędzających energię.

Efektywność energetyczna i oszczędność energii ciągle zyskują na znaczeniu, ponieważ koszty energii stale rosną. Aby ograniczyć te koszty, oczekuje się, że nowe technologie, takie jak sztuczna inteligencja i internet rzeczy (IoT), pomogą w realizacji skutecznych energooszczędnych rozwiązań w zakładach produkcyjnych. Nowe oprogramowanie EcoAdviser firmy Mitsubishi Electric zapewni energooszczędną analizę danych i zalecenia oparte na diagnostyce, które wykraczają poza prostą wizualizację i wspierają znaczące energooszczędne rozwiązania w sektorze produkcyjnym.

Kluczowe cechy nowego oprogramowania EcoAdviser obejmują:

Maisart AI i 5-punktowa metodologia automatycznie identyfikują straty energii w produkcji.

Wcześniej fabryki musiały przeprowadzać ciągłą samoanalizę na podstawie zebranych danych i wyników inspekcji w terenie w celu określenia strat energii. EcoAdviser identyfikuje i oblicza straty energii w oparciu o analizę AI i pięciopunktową metodologię Mitsubishi Electric:

- utrata czasu sprzętu podczas uruchamiania 

- utrata czasu sprzętu podczas wyłączania 

- utrata czasu eksploatacji sprzętu użytkowego 

- wskaźnik bezczynności sprzętu 

- określone zużycie energii

Czynniki ściśle skorelowane ze stratą energii, takie jak data i godzina, sprzęt itp., Są traktowane priorytetowo pod względem potencjału ograniczenia strat poprzez zalecane środki zaradcze.

Wizualizacja ulepszeń uzyskanych dzięki inicjatywom oszczędzania energii

Użytkownicy mogą szybko potwierdzić zakres ulepszeń poprzez porównanie wyników przed i po. Dzięki ciągłemu analizowaniu skuteczności środków zaradczych energooszczędnych w sposób ilościowy, ulepszenia można stale ulepszać, analizując oddzielnie skuteczność każdej inicjatywy.

Pulpit nawigacyjny energii z możliwością dostosowania umożliwi różnorodne analizy

Panel kontrolny z możliwością dostosowania pozwala użytkownikom skupić się na kwestiach priorytetowych i kluczowych wskaźnikach wydajności (KPI). Ponadto dowody empiryczne wykazały, że udostępnianie danych KPI dotyczących energii pracownikom fabryki na dużych wyświetlaczach w miejscu pracy sprzyja większej świadomości i przywiązaniu większej wagi do oszczędzania energii. EcoAdviser oferuje różnorodne grafiki analityczne, w tym wykresy kołowe, rankingi, szeregi czasowe, wykresy pudełkowe, diagramy rozrzutu, wykresy pareto i histogramy.

źródło: mitsubishielectric

Podziel się tym postem

Automation Trader
IT Loft Park, ul. Browarowa 21
43-100 Tychy, Polska
Tel: +48 32 438 43 56
E-mail:
sales@automationtrader.com

VAT-EU: PL6462558521
REGON: 243655030
DUNS: 427734105

2021 © Automation Trader