Blog tematyczny

Czwarta fala i dostępność Siemensa

Czwarta fala i dostępność Siemensa

Majacząca na horyzoncie czwarta fala pandemii i czające się za nią kolejne stanowią spory problem dla rynku automatyki przemysłowej. Kluczową kwestią jest to, kto zdołał się lepiej przygotować na ich uderzenie.

Już kilka miesięcy temu, kiedy to poruszaliśmy się w świecie kolejnych ograniczeń, zamkniętych granic i trudności z przemieszczeniem się, pisaliśmy o tym, że łańcuch dostaw, który przez lata była tkany niemal na miarę, jest niezwykle delikatny. Jego przerwanie może z kolei doprowadzić do bardzo poważnych konsekwencji.

Kluczowe łańcuchy

Jedną z nich jest niewątpliwie to, że komponentów danego producenta może być mniej na rynku, lub - co gorsza - ich pozyskanie będzie skrajnie utrudnione. 

Nie ma co ukrywać, ciągłość łańcuchów dostaw to jeden z kluczowych elementów krajowych gospodarek. Jak pokazało kilkanaście ostatnich miesięcy, pewność w tej kwestii jest podstawą funkcjonowania fabryk i przedsiębiorstw, także w kontekście dostępności części oraz możliwość ich szybkiego pozyskania.

Dlatego też kwestia planowania kilku ruchów do przodu, tak jak to powinno się odbywać w przypadku przesiębiorcy, który poważnie podchodzi do swoich obowiązków i doskonale wie, że nawet najmniej przewidywalny czynnik, może przynieść mu spore straty finansowe, jest absolutnie kluczowe. Wybuch wulkanu? Pewnie, to już się zdarzyło. Blokada jednej z najważniejszych dróg morskich? To również przerabialiśmy. Wszystkie te zdarzenia miały jednak swój ograniczony zasięg czasowy i udawało się po nich wrócić do normalności. Z pandemią jest jednak inaczej.

Odrobienie strat, które z jej tytułu zostały poniesione nie jest łatwe. Wszystko z powodu niepewności jutra, a także tego, że wszystkie dobra - tu mowa oczywiście o częściach automatyki przemysłowej - praktycznie od razu znajdują swoich nabywców, nie zostawiając żadnego pola do tego, by w danej kategorii produktowej zgromadzić określone zapasy.

Problem z szybką reakcją?

W takiej sytuacji, jeśli już pojawi się nagła potrzeba, przedsiębiorstwa i fabryki mogą mieć problem z szybką reakcją. Tak właśnie dzieje się od jakiegoś czasu z komponentami Siemensa, która cieszą się ogromnym wzięciem na rynku, a w przypadku których można zaobserwować spory niedobór. 

Co zrobić, by nie musieć się zmagać z podobnym problemami? Dużo wcześniej nawiązać współpracę ze sprawdzonym partnerem, taki właśnie jak Automation Trader. Kiedy dostępność konkretnych komponentów na rynku jest niewielka lub znikoma, nasze stany magazynowe części Siemensa są stale wysokie.  Wystarczy bowiem rzucić okiem na naszą stronę internetową, by przekonać się, że mowa o tysiącach części. 

Jeśli do tego dodać komponenty, które zostały już wycofane ze sprzedaży, a także wysoki standard obsługi, to mamy pełen obraz tego, że w obecnych czasach nie ma cenniejszej waluty niż zaufanie do partnera biznesowego. -  Dla nas to absolutnie kluczowa kwestia - tłumaczył kierujący firmą Maciej Szczotka. - Pewność i szybkość dostaw to jedna z naszych cech rozpoznawczych na rynku i coś do czego podchodzimy bardzo poważnie - dodał.

Pewny partner

Swego czasu głos w tej kwestii zabrała również dyrektor Forum Łańcucha Dostaw w GSCI, Mary Long. - Zakłócenia wywołane pandemią spowodowały, że firmy położyły nacisk na inne aspekty. Pewność dostaw i skrócenie ich czasu to dzisiaj nowa przewaga konkurencyjna - przyznała.

Automation Trader spełnia wszystkie te warunki, szczególnie, że firma prowadzi swoje działania globalnie. Lockdown w jednym kraju i związany z tym problem przekraczania granic, to oczywiście spore wyzwanie, ale możliwość korzystania z magazynów na całym świecie sprawia, że także i w tym aspekcie znalezienie odpowiedniego rozwiązania jest dużo prostsze. 

Od kilkunastu miesięcy żyjemy w stanie bezustannej niepewności, która dotyczy wielu dziedzin naszego życia, także przemysłu, którego zdolność do odpowiedzi na zagrożenia płynące z przestojów, braków w temacie zaopatrzenie czy niedostępności niezbędnych komponentów - także tych Siemensa, o których wspominaliśmy - rezonuje bardzo szeroko. Żeby więc zaoszczędzić sobie niepotrzebnego stresu i zaoszczędzić pieniądze, nie ma dzisiaj wyboru, należy stawiać na pewnych i zaufanych partnerów. Takich jak Automation Trader.

Automation Trader Spółka z o.o.
ul. Browarowa 21
43-100 Tychy, Polska
Tel: +48 799 361 559
E-mail: [email protected]

VAT-EU: PL6463009354
REGON: 527345886
DUNS: 427734105

2024 © Automation Trader